Witaj na pokładzie! - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Witaj na pokładzie!

Jesteś na blogu Rozsądnych Braci!

Zobacz kim jesteśmy.

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o nowych wpisach jako pierwszy – zapisz się do newslettera. Wystarczy, że podasz swój adres e-mail.

Jeśli oglądasz tę stronę na komputerze, to ramkę do zapisywania się do newslettera znajdziesz tuż obok, po prawej stronie. Jeśli oglądasz tę stronę na telefonie to ramkę znajdziesz poniżej, tuż pod tekstem.

Podany przez Ciebie adres wykorzystujemy jedynie do informowania Cię o nowościach na naszym blogu i masz możliwość w każdym momencie w prosty sposób zrezygnowania z otrzymywania wiadomości od nas – poprzez kliknięcie w link umieszczony w każdym wysłanym przez nas e-mailu.

Nasze wpisy podzielone są na kategorie, które dotyczą różnych interesujących nas tematów.

1. Aktualności i nasze komentarze

  • Czy warto rozpoczynać inwestycje deweloperskie? Czy ceny mieszkań będą rosły czy spadały?? – Czy deweloperka jest prosta? Czy deweloperka jest łatwa? Pewnie nie! Myślę, że z deweloperką jest tak jak z pływaniem – dopóki się nie nauczysz to wszystko wydaje się kosmicznie trudne. A potem…? No cóż… pasmo niekończących się sukcesów 😉(…)
  • Na co wydać gotówkę i jak dziś najlepiej zabezpieczyć ją w nieruchomościach? – No, no dzieje się. Presja rosnącej inflacji jest tak duża, że w końcu stopy procentowe ustalane przez RPP drgnęły i ruszyły w górę. Dla czujnych inwestorów to nie była niespodzianka. Czy jest się czym martwić? (…)
  • Jak przygotować się na trudne czasy? Czy stopy procentowe mocno wzrosną? Piotr: „W obecnej sytuacji, kiedy to inflacja gwałtownie rośnie, a wartość złotówki w stosunku do głównych walut mocno spada – raczej pewnym jest to, że stopy procentowe zostaną podwyższone. Pytanie brzmi o ile? Czy może być to gwałtowny skok? A jeśli tak to o ile punktów procentowych? Na te pytania nie ma właściwej odpowiedzi, bo ta decyzja zależy od ciała kolegialnego jakim jest Rada Polityki Pieniężnej. Wydaje się jednak, że RPP nie może w nieskończoność obstawać przy obecnym poziomie – prowadziłoby to do dalszego spadku wartości pieniądza i jeszcze większego wzrostu inflacji. W mojej ocenie im dłużej RPP zwleka z podjęciem tej decyzji, tym bardziej drastyczne kroki będzie musiała podjąć w przyszłości (…)”
  • Czy mamy bańkę na rynku nieruchomości i czy marka ma znaczenie? Michał: „Ceny mieszkań i domów rosną w zastraszającym tempie. Coraz trudniej trafić na mieszkanie w cenie „sprzed COVIDA”, a przecież mamy kryzys i ceny miały spadać. Co się właściwie dzieje?
   Właśnie o takich tematach rozmawialiśmy w grupie 20 kilku inwestorów na szkoleniu w Dubaju, z którego pochodzi powyższe zdjęcie ;). Naprawdę zdania były podzielone, więc postanowiłem pokazać Ci mój punkt widzenia na ten temat (…)”
  • Sejm uchwalił ustawę, która spowoduje wzrost cen mieszkań Piotr: „No i stało się. 20 kwietnia sejm przegłosował ustawę, która na nowo zdefiniuje biznes deweloperski. Nie jest to oczywiście koniec procesu legislacyjnego, bo teraz ustawa trafi do senatu, który może wprowadzić dodatkowe poprawki, bądź ustawę odrzucić w całości. Spójrzmy jednak na rzeczy które mają się zmienić, biorąc pod uwagę obecne jej brzmienie. W moim odczuciu zmiany te przełożą się bezpośrednio na zauważalny wzrost cen mieszkań, które już teraz biją zresztą rekordy.(…)”
  • Kupiłem drogą nieruchomość na kredyt nie spodziewając się kryzysu. Czy to mnie pogrąży? Michał: „Gdy zaczynał się kryzys w 2008r. byłem przerażony. Jedynym moim źródłem dochodów była działalność deweloperska. Akurat realizowałem w tamtym czasie mój największy projekt deweloperski – budynek wielorodzinny, który dumnie nazwałem Villa Prestige.  (…)”
  • Dlaczego nie powinieneś wkręcać osobiście każdej śrubki w swojej firmie? Piotr: „Popełniłem totalnie niedorzeczny błąd, o którym zaraz Ci opowiem. Jeśli jesteś ambitnym właścicielem firmy, który stawia przed sobą duże cele, to koniecznie przeczytaj ten niedługi wpis 🙂 (…)”
  • Czy już niedługo zaczniemy budować Sasanki na Marsie? Michał: „W tym roku nie możemy narzekać na brak zimy 🙂 a ponoć, jak mówi stare polskie przysłowie „jaka zima takie lato”, więc z niecierpliwością oczekuję, że lato będzie gorące i upalne :). Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas na wybrzeżu zima właśnie odpuszcza, aktualnie na termometrze jest kilka stopni powyżej zera, topnieje śnieg. Świat nagle zrobił się bardzo ponury 😉”
  • Czy zakup mieszkania w Hiszpanii jest ryzykowny oraz jak kupić dobre awokado? – Robert pisze o kupowaniu mieszkania w Hiszpanii na kredyt na polskie dochody, o los okupas oraz o tym skąd wziąć dobre awokado, które przydaje się w diecie KETO.
  • Co warto zrobić z początkiem roku i czy zagraniczne spółki wykupią polskie nieruchomości? – Michał pisze o postanowieniach noworocznych, sposobach na zjedzenie obiadu w knajpie podczas pandemii oraz zastanawia się nad rozwojem polskiej aplikacji Booksy oraz rozważa zagrożenia wynikające z wchodzenia dużych graczy na polski rynek nieruchomości.
  • Czy w Polsce czeka nas rewolucja? – Piotr zastanawia się nad tym jak otwieranie się firm wbrew zakazom wynikającym z rozporządzeń rządu w połączeniu z tym, że zapadło ponad 100 wyroków uniewinniających przedsiębiorców z nałożonych na nich kar –  jakie to będzie niosło ze sobą konsekwencje.
  • Czy warto inwestować w bitcoina oraz co warto zarezerwować już dziś? – Robert podsumowuje pierwsze dwa tygodnie 2021 roku, dorzuca garść swoich przemyśleń na tematy niekoniecznie mocno związane z inwestowaniem w nieruchomości, ale przecież nie samymi nieruchomościami żyje człowiek.

2. Budynki z mieszkaniami na wynajem

  • Budowanie portfela mieszkań na wynajem nie opłaca się! – Robert: ” Nie ma już praktycznych możliwości aby zbudować znaczący portfel mieszkań na wynajem z wykorzystaniem kredytu finansującego większą część inwestycji. Właśnie takie informacje i tego typu nagłówki znajdziesz w artykułach w okolicach roku 2030. Całkiem niedawno, kilka tygodni temu, media obiegła informacja o kolejnym inwestorze zagranicznym, który zdecydował się na zakup mieszkań w wynajem w Polsce. (…)”
  • Jak wybudować budynek z mieszkaniami na wynajem? – Jeśli czytasz wpisy na naszym blogu to wiesz, że najchętniej inwestujemy w mieszkania na wynajem poprzez budowanie całych budynków z mieszkaniami. W tych budynkach… wszystkie mieszkania są przeznaczone na wynajem. Dlaczego właściwie tak robimy i jak to wpływa na budowanie naszych dochodów pasywnych? Sam przeczytaj 😉

3. Inwestycje deweloperskie

  • Czym jest SASANKA i czy opłaca się w nią inwestować? – Robert: „Pomimo tego, że projekt Sasanka rozwija się bardzo mocno to ze zdziwieniem zauważyłem ostatnio, że w zasadzie nie mamy na blogu żadnego specjalnego wpisu o Sasance. Dziś nadrabiam tę zaległość 😉 Wpis uporządkowałem w formę pytań, z którymi spotykam się najczęściej oraz odpowiedzi na nie (…)”
  • Nowa ustawa deweloperska i Deweloperski Fundusz Gwarancyjny Robert: „W cieniu ciemnych chmur na majowym niebie w bardzo szybkim tempie zmierzamy do nowego otwarcia w dziedzinie deweloperki. Oczywiście mam na myśli konfrontację z nową ustawą deweloperską, która przeszła niedawno przez Sejm RP.Ale zanim przejdę do tego tematu chciałbym Cię poinformować, że nasz projekt budowy domu dostępnego SASANKA wkroczył w nowy etap: całkiem niedawno została zarejestrowana nasza spółka akcyjna SASANKA S.A., która od teraz jest podmiotem prowadzącym ten program. Spółka ma olbrzymi potencjał do rozwoju ponieważ program cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno deweloperów, jak i klientów. Aktualnie kolejne osiedla budowane są na zasadach współpracy w ramach umów franczyzowych.(…)”
  • Jak wybudować inwestycję deweloperską bez pieniędzy? Robert: „Chcesz robić deweloperkę a pieniędzy starczyło Ci ledwo na działkę i na nic więcej? Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jedynym rozwiązaniem jest szukanie pieniędzy w banku? Czy można w praktyce spiąć budowę z innych środków? (…)”
  • Dlaczego nie warto zostawać deweloperem? Piotr: „Jeśli myślisz o zarabianiu na sprzedaży wybudowanych przez swoją firmę domów i mieszkań, to pamiętaj, że oprócz niesamowitej satysfakcji, jaka wiąże się z takim sposobem zdobywania pieniędzy, trzeba pamiętać także o ciemniejszych stronach tego zajęcia. (…)”
  • Jak zacząć pierwszą inwestycję deweloperską? Jaki projekt wybrać? – Robert: „Gdy zaczynałem z Michałem niemal 20 lat temu budowę bliźniaka na sprzedaż to nie mieliśmy pojęcia o wielu podstawowych rzeczach związanych z deweloperką i popełniliśmy mnóstwo błędów – począwszy od przypadkowo dobranego projektu domu a skończywszy na wyborze złego generalnego wykonawcy budowy. Prowadzenie inwestycji było dla nas tak absorbujące, że trudno nam było znaleźć czas na spojrzenie na to co robimy z szerszej perspektywy. (…)”
  • Czy deweloperzy zaczną budować inwestycje na gruntach samorządów? – Piotr: „Pierwszego kwietnia w życie wejdzie nowa ustawa, która ma umożliwić współpracę w zupełnie nowym obszarze pomiędzy inwestorami, a samorządami. Pytanie co z tego wyniknie? Czy nie skończy się tak jak inne, wcześniejsze partnerstwa publiczno-prywatne, gdzie podsumowanie inwestycji odbywało się przy współudziale którejś z agencji określanych trzyliterowymi skrótowcami? (…)”
  • Jak zbudować spółkę deweloperską z inwestorem w 2021 roku? – Jak założyć spółkę deweloperską z inwestorem? O tym przeczytasz dziś w najnowszym wpisie Piotra. We wpisie znajdziesz link do zakupu webinaru gdzie pokazujemy JAK MY TO ROBIMY – rzecz która jest szczególnie wartościowa dla tych którzy 👊🏻potrzebują gotowego rozwiązania 👊🏻NA JUŻ👊🏻. Zapraszamy do czytania.  ❄️☃️❄️
  • Budowa budynku wielorodzinnego krok po kroku – Jak zacząć, na co uważać i czy inwestycja w budynek wielorodzinny jest trudna? Na przykładzie naszej najnowszej zakończonej inwestycji w budynek wielorodzinny w Rumi k/Gdyni.
  • Jak wybudować blok wielorodzinny? Przepis w 7 krokach – Prowadzenie inwestycji w budowę budynku wielorodzinnego różni się od budowy domów jednorodzinnych. Warto spojrzeć całościowo, jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, na specyficzne tematy z którymi będziesz musiał się zmierzyć.
  • Jaka jest najlepsza lokalizacja na inwestycję deweloperską? – Czy warto szukać dla swojej inwestycji deweloperskiej topowej lokalizacji? Jak ważna jest lokalizacja dla powodzenia inwestycji? Jak ocenić czy moi klienci będą chcieli kupić ode mnie mieszkanie w tym miejscu? O tym właśnie jest wpis Roberta.
  • Dlaczego nie warto budować domu jednorodzinnego w inwestycji deweloperskiej – wiele lat temu gdy zaczynałem przygodę z deweloperką to zastanawiałem się jaki projekt domu będzie najlepszy do budowania.
  • Czy warto budować dom modelowy? – Czy stworzenie domu modelowego pomaga deweloperowi? W tym filmie Michał pokazuje urządzoną SASANKĘ XL na jednym z osiedli 🙂
  • Ile kasy potrzeba na pierwszą inwestycję deweloperską? – Michał pokazuje jaki kapitał musisz mieć aby przeprowadzić swoją pierwszą inwestycję deweloperską.
  • Jak inwestować w budynki na wynajem – 💥 Jak inwestować w całe budynki przeznaczone pod wynajem? 🤩🏢💥Zainteresuj się tym tematem jeśli chcesz przyspieszyć 🚀 budowanie swojego portfela nieruchomości rentierskich 💪💪 Z tego wpisu, zupełnie za friko 👍, dowiesz się na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy tego typu inwestycjach oraz jak właściwie można na tym wszystkim zarobić.
  • Czy każdy może zostać deweloperem?  – Hasło, że każdy może zostać deweloperem brzmi ciekawie, ale jak jest naprawdę?
  • Jak wybudować swoje pierwsze osiedle domów jednorodzinnych? – Jeśli chciałbyś zacząć zabawę w deweloperkę i zastanawiasz się jak wybudować swoje pierwsze osiedle domów jednorodzinnych to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!
  • Owocna październikowa środa! 🙂 – Środek tygodnia, zaraz po przyjeździe z konferencji Polski Rynek Mieszkaniowy a tu od razu takie dobre wiadomości 😉
  • Jak finansować inwestycje deweloperskie – W jaki sposób sfinansować inwestycję deweloperską? Wiadomo, że budowa osiedla pociąga za sobą określone koszty, które liczone są często w milionach złotych. Czy wiesz, że mądrze pozyskane finansowanie zewnętrzne pozwala:

   ➡️ osiągać kilkusetprocentowe zwroty z kapitału własnego.

   ➡️ uniknąć konieczności obniżenia cen sprzedawanych nieruchomości

   W tym wpisie znajdziesz także informację jaki podział wypłat z otwartego rachunku powierniczego uważamy za optymalny.

  • Jak zostać idealnym pośrednikiem dewelopera. – nigdy nie trafiłem na pośrednika, który sprzedawałby tak dobrze moje nieruchomości jakbym chciał. Dlaczego? Hmmm…. Sam nie wiem. A jak powinien pracować idealny pośrednik dewelopera? Sprawa wydaje się bardzo prosta 🙂 Sam zobacz!
  • LIVE005: Dlaczego robimy szkolenia deweloperskie? Co nami kieruje? – w filmie na ŻYWO opowiadamy skąd się wziął pomysł na robienie przez nas szkoleń deweloperskich i jak długo będziemy je jeszcze robić.
  • Deweloper to nie tylko duża kasa! – Deweloper obraca dużymi pieniędzmi – inwestycje to miliony złotych. Nie to jest jednak najważniejsze. Inwestowanie w nowe budynki ma także inne wartości dodane o czym przeczytasz w tym tekście. Czy nie zastanawiało Cię nigdy to, że bycie deweloperem może być fantastyczną przygodą?
  • LIVE004: Q&A, szkolenie deweloperskie – retransmisja naszej rozmowy o m.in. o: przychodach pasywnych, rynku nieruchomości, inwestycjach deweloperskich, ale także o naszym listopadowym szkoleniu deweloperskim. Odpowiadamy tu również na pytania, które pojawiły się w trakcie transmisji na żywo.
  • Jak prowadzić inwestycje deweloperskie – czy warto zostać deweloperem, jakie utrudnienia może napotkać deweloper, jak przygotować się do inwestycji deweloperskiej, jak zaplanować zabudowę deweloperską na działce, jak prowadzić sprzedaż inwestycji deweloperskiej, jak budować wiarygodność, ile zarabia deweloper, jak rozpocząć działalność deweloperską.
  • LIVE003 – Budynek wielorodzinny na naszym osiedlu – w filmie na ŻYWO pokazujemy inwestycję na osiedlu budynków wielorodzinnych oraz odpowiadamy na pytania widzów.
  • Inwestycja deweloperska inna niż wszystkie. – dzięki temu, że od kilkunastu lat prowadzimy działalność deweloperską mamy ułatwione zadanie przy tworzeniu nowych budynków nie tylko mieszkaniowych. Elastyczność i doświadczenie inwestora procentuje.
  • LIVE002: Nietypowa inwestycja deweloperska – w filmie NA ŻYWO pokazujemy budynek, który nie jest typową inwestycją deweloperską
  • LIVE001: Inwestycja deweloperska – budynek wielorodzinny – w filmie NA ŻYWO oglądamy jedną z naszych zakończonych inwestycji dewleoperskich
  • Jak zostać deweloperem i zarabiać na budowie mieszkań – bycie deweloperem jest dla wielu inwestorów na rynku nieruchomości naturalnym celem i często jest traktowane jako ukoronowanie całej kariery inwestora. Jak rozpocząć drogę do inwestycji dewloperskich?
  • Czy zakup mieszkania od dewelopera jest ryzykowny – wielu klientów przekonanych jest, że obecnie obowiązujące prawo w 100% chroni ich pieniądze przekazywane deweloperowi. Czy naprawdę nie ma żadnego ryzyka?
  • Mikrokawalerki wymysł deweloperów czy potrzeba rynku? – gdzie jest właściwie granica ingerencji Państwa w nasze potrzeby?
  • Dzisiaj szukamy skarbów! – Podczas prowadzenia inwestycji czasem spotykamy się z koniecznością wykonania badań archeologicznych. Opisujemy wykopaliska, które odbyły się pod naszą nową inwestycję nad polskim morzem.
  • Architekt – najgorszy wróg inwestora – co jest najważniejsze dla powodzenia inwestycji deweloperskiej? Oczywiście dobry projekt. To dzięki niemu odkrywamy i wykorzystujemy cały potencjał nieruchomości. No i kto nam najbardziej „przeszkadza” w osiągnięciu celu? Uważajcie 😉

4. Szkolenia i warsztaty deweloperskie

  • Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Dołącz do nas! –💥💥🎯😱 LICYTUJEMY od 1 zł 😍💥💥 W tym roku Rozsądni Bracia grają z WOŚP! 
  • Z wizytą u Absolwentów: Świnoujście – już jakiś czas temu obiecaliśmy Wam relację z wizyty w Świnoujściu! 🎓 Absolwenci naszego szkolenia – Maciej i Kamil – realizują tam swoją pierwszą inwestycję deweloperską. Budynek z 56 mieszkaniami🔥🔥 i halą garażową 🔥, niecałe 2 kilometry od morza. Dotychczas z powodzeniem działali w nieruchomościach, natomiast jest to ich pierwsza inwestycja typu deweloperskiego. Jak to się stało, że zostali deweloperami? Trzeba przyznać, że rzucili się na naprawdę głęboką wodę! Dzięki wypracowanym relacjom i zaufaniu do wykonawcy odważyli się zaryzykować. I słusznie! Ich pierwsza inwestycja jest naprawdę imponująca! Budowa rozpoczęła się w maju, a stan deweloperski gotowy do przekazania klientom zamierzają osiągnąć już w grudniu. Jak to możliwe? Wszystkiego dowiesz się z tego filmu!
  • Z wizytą u Absolwentów: KRAKÓW – pod koniec czerwca odwiedziliśmy Bartka i jego pierwszą inwestycję deweloperską – budynek wielorodzinny w Krakowie. I to jest właśnie film z tej wizyty 🙂
  • Z wizytą u Absolwentów: Bystra k/ Bielska-Białej – Iza i Jacek realizują swoją inwestycję deweloperską w Bystrej koło Bielska-Białej. Zdecydowali się oni na budowę Sasanek w oparciu o nasz model biznesowy. Odwiedziliśmy ich na żywo, aby przekonać się na własne oczy jak im idzie. Zobacz materiał filmowy z naszej wizyty 🙂
  • [film] 8. edycja szkolenia deweloperskiego – To już ósma edycja szkolenia! Nie możemy w to uwierzyć 😊 Za chwilę okrągła dziesiąta edycja 😁 A tymczasem zobacz jak wyglądała ósma edycja naszego szkolenia.
  • [film] Inwestycje Absolwentów: 3 własne inwestycje w ciągu roku – Czy to możliwe?? Dwa dni temu byliśmy z wizytą u Krzyśka i Michała, którzy tego dokonali 💪👍. Zobacz jak dobrze sobie radzą Absolwenci naszego szkolenia deweloperskiego Michał i Krzysiek z Focus Invest, z Malborka. 🚀🏘🍾Nie możemy wyjść z podziwu że od szkolenia na którym byli minął dopiero rok. Zobacz ile osiągnęli w tym czasie 👍😁🔥🔥🔥👏🏻
  • [film] 7. edycja szkolenia deweloperskiego – Kolejni inwestorzy zdecydowali się opowiedzieć o swoich wrażeniach ze szkolenia przed kamerę. Interesuje Cię nasze szkolenie? Zobacz koniecznie te opinie!
  • Nowości w operacji po kryptonimem SASANKA 🙂 – PEŁNA EKSCYTACJA 😍 Ruszyła pierwsza budowa Sasanek prowadzona przez Absolwenta naszego szkolenia! Okazuje się, że mamy wielką moc sprawczą 😉 Zapraszam Cię do zapoznania się z nowościami w projekcie budowy Sasanek w najnowszym wpisie na blogu 😁 Zobacz co już się wydarzyło i co ma szansę się jeszcze wydarzyć.
  • I Zlot Deweloperów po szkoleniu Rozsądnych Braci – Ten grudniowy weekend 2018 roku spędziliśmy w Łodzi na 1. Zlocie Deweloperów zorganizowanym dla Absolwentów naszych szkoleń deweloperskich. Dwa dni szybko minęły na poszerzaniu wiedzy i możliwości w deweloperce. Było dużo przykładów z życia i motywacji. Dzięki, że byliście z nami! Kolejny zlot już w przyszłym roku!!!
  • Szkolenie deweloperskie Rozsądnych Braci – opinie – tutaj znajdziesz opinie uczestników szkolenia naszego deweloperskiego. Jeśli rozważasz czy na nie przyjechać to zapoznaj się z nimi 🙂
  • [film] 6. edycja szkolenia deweloperskiego – Tym razem na filmie ze szkolenia jest osoba, która wprost twierdzi, że go nie poleca i wszystko się nagrało 😳. Zobacz dlaczego tak mówi 😉
  • [film] 5. edycja szkolenia deweloperskiego – Za nami piąta już edycja szkolenia deweloperskiego :D. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną pracę w jego trakcie! Każde takie spotkanie przynosi nam mnóstwo satysfakcji – pewnie też dlatego, że wielu Absolwentów przekuwa zdobytą wiedzę w konkretne działania biznesowe. I to nas bardzo cieszy :).
  • [film] Szkolenie deweloperskie 21-22 kwietnia – Za nami kolejne szkolenie deweloperskie. Zobacz filmową relację z tego wydarzenia 🙂
  • [film] 17-18 marca 2018r. – szkolenie deweloperskie w Gdańsku – Zobacz jakie są wrażenia uczestników marcowego szkolenia!
  •  20-21 stycznia 2018r. – szkolenie deweloperskie w Gdańsku – zobacz relację uczestników naszego szkolenia. Zapoznaj się z prawdziwymi opiniami.
  • 18-19 listopada, szkolenie deweloperskie w Gdańsku – zobacz film z podsumowaniem naszego szkolenia w Gdańsku. W filmie także opinie uczestników.
  • Warsztaty deweloperskie w Warszawie – krótka relacja z warsztatów, które prowadziliśmy w dniach 1-2 czerwca 2017 roku w Warszawie
  • Nie dałem prawie nic – dostałem aż tyle! – wrażenia ze spotkania z inwestorami dla których zrobiliśmy krótką prezentację deweloperską na początku marca 2017 roku.

5. Jak wynajmować mieszkanie?

6. Jak sprzedać/kupić nieruchomość?

  • Jak dobrze wybrać notariusza i jak bezpiecznie zawrzeć akt notarialny – wydawałoby się, że zawarcie aktu notarialnego to zwykła formalność, która powinna pójść szybko i gładko. W praktyce okazuje się, że warto poświęcić nieco czasu na odpowiednie przygotowanie się do zawarcia umowy notarialnej aby nie trafić na nieprzewidziane trudności czy też pomyłki pisarskie.
  • Czy warto kupować mieszkania na wynajem na kredyt? – chcesz zostać rentierem? Obawiasz się kredytu?Czy mieszkanie na wynajem lepiej kupić za gotówkę czy na kredyt? A co właściwie ludzie sądzą o kredytach? Zwykle słyszę coś takiego:

   – „Nie chcę żeby kredyt wisiał mi nad głową”
   – „Mam gotówkę na jedno mieszkanie. Do emerytury może dozbieram jeszcze kilka mieszkań”
   – „Od kredytów jeszcze nikt się nie wzbogacił”
   – „Mój wujek zbankrutował bo wziął kredyt na firmę. Dlatego ja nigdy nie wezmę kredytu.”

   Czy mieszkanie na wynajem warto kupować za gotówkę?? Czy można na tym zarobić czy też stracić? W tym wpisie zobaczysz jak jak podchodzę do tego tematu.

  • Zadbaj o swoje bezpieczeństwo przy sprzedaży nieruchomości – co zrobić, aby nie paść ofiarą nieuczciwego kontrahenta zawierania aktu notarialnego kupna bądź sprzedaży nieruchomości.
  • Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszej nieruchomości inwestycyjnej? – czy także się nad tym zastanawiasz? Czy ceny są wystarczająco niskie, czy to już ten etap w życiu że warto kupić nieruchomość itp.? Przeczytaj ten wpis i zobacz kiedy warto działać!
  • Im gorsze mieszkanie tym… lepsze! – kolejny wpis o tym jak kupić mieszkanie na wynajem. Jeśli myślisz, że wszystko wiesz na ten temat to możesz się bardzo zdziwić!
  • Chcesz sprzedać drożej, to… obniż cenę! – ciekawy case study z życia wzięty. Pytanie jak zastosować wnioski, które płyną z tego wpisu w praktyce? Może właśnie Tobie przyjdzie do głowy dobry plan?

7. Inwestycje we flipy małe i duże

  • Flip w małym mieście z dużym zyskiem? Ponad 100 tysięcy złotych na jednym flipie! – kolejny wpis fliperki Aliny Kieres z opisem inwestycji w pojedyncze mieszkanie: „W Prudniku w sezonie wakacyjnym byłam prawie codziennie. To miasteczko zamieszkałe przez około 20 tys. mieszkańców, gdzie nie ma żadnej uczelni, ani większego zakładu pracy. Najbliższa uczelnia jest w Nysie, ok 30 km od Prudnika. Zatem czy to dobry rejon na inwestycje?” Jeśli chcesz wiedzieć co było dalej to koniecznie przeczytaj ten wpis.
  • Jak zrobić flipa na mieszkaniu i zarobić ponad 31 tysięcy złotych?  – „Tak to się zaczęło… Pewnego dnia, dokładnie 14 października 2019 roku przychodzi powiadomienie na maila o mieszkaniu 22m2 w Zabrzu za 49 tys. złotych. Trochę późna godzina, ale chwilę wcześniej wystawione, więc nie ma co czekać! ” – ciekaw jesteś co będzie dalej? Przeczytaj gościnny wpis na naszym blogu autorstwa Aliny Kieres.
  • Jakie mieszkanie kupić na flipa? -Masz ochotę na flipowanie? 🤪 Nie próbowałeś tego wcześniej?
   Hej! Inwestowanie w nieruchomości może być niezłą frajdą, ale dlaczego bawią się tylko inni? 😁😉
   No tak, ale skąd wziąć i jak wybrać odpowiednie mieszkanie na flipa? 🤔 O tym przeczytasz właśnie w tym wpisie.
  • Co to jest FLIP i ile można na nim zarobić? – Skąd wziąć pieniądze na inwestowanie w nieruchomości? My zarabiamy przede wszystkim na działalności deweloperskiej. Ale dziś pokazujemy też konkretne kwoty zarobione na flipach.
   Zainteresowany?
   Wejdź na ten wpis!
  • Kolejna nieruchomość uratowana od zapomnienia. Kupiliśmy starą i zaniedbaną kamienicę w Gdyni i tchnęliśmy w nią nowe życie. Jesteśmy dumni z samych siebie! 🙂
  • Jak zarobiłem 40 000 złotych na pierwszym flipie – Tomasz, który z nami inwestuje opisuje tu swój pierwszy flip na mieszkaniu.

8. Wolność finansowa i dochody pasywne

9. Rozwój własnej firmy

10. Inwestowanie grupowe

  • Powiększyliśmy bank gruntów inwestycyjnych 🙂 – W dniu dzisiejszym pozyskaliśmy kolejne grunty pod inwestycje rentierskie i deweloperskie. W przypadku jednej z nieruchomości negocjacje były długie i pełne zwrotów akcji. Tym bardziej się cieszymy, że ten słoneczny piątek zyskał tak miły akcent jak finalizacja tej właśnie umowy 🙂
  • Kolejny grunt pod inwestycje rentierskie pozyskany! – z olbrzymią przyjemnością informujemy, że pozyskaliśmy dziś kolejny grunt pod inwestycje rentierskie 🙂
  • 38% rocznego zwrotu z zainwestowanego kapitału z grupowej inwestycji w wynajem mieszkań – Czy można w cenie zakupu kawalerki (i to w mniejszym mieście!) osiągnąć ponadprzeciętne zyski generowane przez cały budynek? Jak osiągnąć 38% rocznego zysku: bez angażowania swojego czasu, zdolności kredytowej, ani gotówki potrzebnej na zakup całej nieruchomości? W tym wpisie pokazujemy konkretne liczby we właśnie uruchomionej inwestycji rentierskiej, w której wzięli udział zewnętrzni inwestorzy.
  • DUŻY może więcej! Inwestujemy razem – wpis jest o pieniądzach: chcesz kupić dużą nieruchomość za kilka milionów złotych, zainwestować w nią kolejne miliony i sprzedać bądź wynająć z zyskiem? No, ale jak zainwestować w taką nieruchomość gdy nie masz aż tak dużo własnych środków? I nie chodzi tu o branie kredytu!
  • Jak kupić nieruchomość za 1000 zł? – zastanawiamy się jaka jest minimalna kwota od której można rozpocząć inwestycje w nieruchomości.

11. Inwestowanie pieniędzy

12. Pytanie od czytelników

13. Wydawanie pieniędzy

  • 3 domowe sprzęty, które sprawiają, że życie staje się prostsze 😉 – Piotr: „Jeśli, jak ja, nie lubisz żmudnych, domowych obowiązków to ten wpis jest dla Ciebie 🙂

   Piszę o urządzeniach z których korzystam osobiście i jestem bardzo zadowolony z tego w jaki sposób pomagają mi w codziennym życiu. To nie jest wpis sponsorowany ;).

   Posiadanie dochodów pasywnych daje człowiekowi niesamowite możliwości. No bo zobacz: raz włożony kapitał i/lub praca procentuje w przyszłości “pensją”, do otrzymania której nie potrzebujesz angażować już więcej swojego czasu.  To z kolei umożliwia Ci skupienie się na innych, ciekawych aktywnościach, czy też biznesach. Super sprawa. (…)”

  • Na co wydałbyś 1 milion złotych? – Wygrywasz sporą gotówkę! I co wtedy robisz? Czy masz gotowy plan na taką okoliczność?
  • Autorytet sprzedawcy – krótka historyjka naszych zakupów w sklepie spożywczym oraz nauka jaka z tego płynie.
  • New York City, Niagara Falls, Washington, Philadelphia – robimy kółko po wschodnim wybrzeżu USA – bardzo luźny wpis. Nie samymi inwestycjami w końcu człowiek żyje. 😉

14. Rozwój osobisty / sprawy społeczne

  • KORONAWIRUS – co można zrobić już teraz i co dalej? – Plaga, horror, zamykanie gospodarki. Jak Twoja firma ma sobie radzić w tym czasie i na co możesz się przygotować? Dziś kilka najczęściej pojawiających się pytań – zarówno w mailach od Czytelników, jak i tych które pojawiają się w naszych głowach.
  • Ile kosztują nasze mieszkania i czy jesteśmy w nich szczęśliwi? – Robert zastanawia się ile pieniędzy potrzeba mieć aby zyskać poczucie bezpieczeństwa? Jak ważne jest kontrolowanie swoich wydatków? Czy wydawanie pieniędzy czyni nas spokojnymi i szczęśliwymi? I ile właściwie, do cholery, kosztują nas nasze mieszkania?? Też o tym myślisz? Przeczytaj ten wpis!
  • Nasza subiektywna lista książek do przeczytania – Szkolenia, internet i spotkania z inwestorami to nie wszystko. Inspirują nas także książki – szczególnie te napisane przez autorów, których cenimy. Jakie książki według nas warto przeczytać? W których można znaleźć wartościową i praktyczną wiedzę – m.in. dotyczącą inwestowania w nieruchomości? A których nie warto kupować? W odpowiedzi na te pytania powstaje nasza lista.
  • Uwielbiam zadania domowe 😉 – Robert zastanawia się czy nasz system edukacji pomaga dzieciom osiągnąć sukces w życiu czy też wręcz przeciwnie?