Czy warto rozpoczynać inwestycje deweloperskie? Czy ceny mieszkań będą rosły czy spadały?? - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Czy deweloperka jest prosta? Czy deweloperka jest łatwa? Pewnie nie! Myślę, że z deweloperką jest tak jak z pływaniem – dopóki się nie nauczysz to wszystko wydaje się kosmicznie trudne. A potem…? No cóż… pasmo niekończących się sukcesów 😉

Właśnie z takim wątpliwym sukcesem mieliśmy do czynienia całkiem niedawno kiedy NSA odrzucił wszystkie kasacje w sprawie jednego z naszych pozwoleń na budowę i stało się ono ostatecznie prawomocne. Super! Bardzo dobra informacja. Jednak dlaczego musieliśmy czekać na to aż 5 lat i 3 miesiące? Cały system odwoławczy wydaje się niewydolny i sprzyja niecnym, bezkarnym działaniom podmiotów mających swój interes w blokowaniu lub opóźnianiu inwestycji deweloperskich. To, że inwestycja jest zgodna z prawem – co potwierdzają wszystkie instancje sądowe – nie umożliwia obecnie dochodzenia kosztów związanych z opóźnieniem od podmiotów niesłusznie odwołujących się.

A dziś zastanowimy się nad tym w która stronę zmierza rynek nieruchomości a w szczególności ceny mieszkań.

Staramy się odpowiedzieć na pytania:

 • Czy na rynku nieruchomości jest bańka?
 • Jak bardzo wzrosły ceny materiałów budowlanych i jak przekłada się ten wzrost na ceny mieszkań?
 • Jak zmieniała się liczba wydanych pozwoleń na budowę w ostatnich latach i co z tego wynika?
 • Jak zmienia się przeciętne wynagrodzenie w Polsce oraz jaki wpływ mają te zmiany na zdolności nabywcze klientów? Jaka jest dynamika tych zmian w ostatnich miesiącach w porównaniu z poprzednimi latami?
 • Ile metrów kwadratowych można kupić za przeciętną pensję? Jak ten trend zmienia się w czasie i jaki ma wpływ na rynek deweloperski?
 • Jak zmienia się inflacja w Polsce oraz jak zmienia się WIBOR 3M i dlaczego są dla nas takie ważne?
 • Jak zmieniała się cena baryłki ropy, jak wygląda obecnie i dlaczego warto wiedzieć jakie są jej kursy?
 • Jakie jeszcze wydarzenia, na które nie mamy wpływu, mogą mieć olbrzymi wpływ na ceny mieszkań?
 • Jaki wpływ będzie miał POLSKI ŁAD – Gwarancje bankowe na rynek deweloperski oraz w których miastach warto inwestować aby skorzystać z tego programu. DOMY DO 70 m2 – czy będą miały wpływ na rynek deweloperski?
 • Czy fundusze europejskie mają wpływ na rynek deweloperski w Polsce? Dlaczego ten temat jest dla nas taki ważny?
 • Jak wyglądały nasze marże w 2006 roku a jak wyglądały w 2020 roku i jakie znaczenie mają te wartości dla przyszłości naszych inwestycji deweloperskich?
 • Czy warto obecnie zaczynać deweloperkę?

Dodatkowo mówimy o tym jakie inwestycje deweloperskie teraz robimy. Ich łączna wartość naszych bieżących inwestycji to ponad 150.000.000 złotych.

Oprócz inwestycji deweloperskich cały czas tworzymy inwestycje związane z wynajmem mieszkań – takie jak „RENTON 9”, która właśnie, tj. 9 grudnia, została odebrana 😀 i już niedługo zapełni się Najemcami.

Na filmie pokazujemy także jak rozwija się program SASANKA, tj. w których województwach powstają osiedla oraz jaka jest dalsza perspektywa rozwoju programu.

Wszystko to w poniższym filmie:

Zobacz także: Poprzedni wpis

 

Robert

W 2001 roku zacząłem przygodę z inwestycjami deweloperskimi a od 2012 roku zacząłem inwestować w nieruchomości generujące dochody pasywne. Działam głównie w Trójmieście i okolicach - skąd pochodzę. Tworzę program partnerski SASANKA® oraz program RENTON® budowy budynków z mieszkaniami na wynajem. Jestem współwłaścicielem spółki deweloperskiej działającej na Pomorzu. Prowadzę szkolenia dla przedsiębiorców chcących prowadzić firmy deweloperskie.

Powiązane wpisy

Moja opinia

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.