I Zlot Deweloperów po szkoleniu Rozsądnych Braci - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

W miniony weekend spotkaliśmy się z Absolwentami naszych szkoleń deweloperskich w Łodzi w hotelu Stare Kino.

Wydarzenie było okazją do przedstawienia dokonań inwestycyjnych Absolwentów na szerszym forum oraz podzielenia się ich doświadczeniami. Zlot wykorzystaliśmy także jako możliwość integracji oraz sposobność do poznania się nawzajem przez Absolwentów z różnych edycji szkolenia.

My, jako Rozsądni Bracia, przygotowaliśmy swoje cztery prelekcje. Staraliśmy się, aby wszyscy ci którzy przybyli na Zlot otrzymali wiele bonusów w postaci unikalnej wiedzy, która nie jest dostępna na forach internetowych, a która daje dużą przewagą inwestycyjną na lokalnych rynkach.

Prelekcje Absolwentów

Mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji następujących Absolwentów:

  • Krzyśka i Michała, którzy przedstawili swoją pierwszą zakończoną inwestycję deweloperską
  • Radka, który opowiedział o swoich zmaganiach z  deweloperką
  • Mariusza, który opowiedział o swojej inwestycji w kamienicę
  • Jacka, który mówił o prowadzeniu spółki giełdowej
  • Kamila i Paulę, którzy przedstawili aż dwie prelekcje: o ciekawym projekcie inwestycji deweloperskiej oraz o realiach, skali i rozwiązaniach stosowanych w inwestycjach deweloperskich w Texasie (hmmm… tutaj zauważyliśmy wiele rozwiązań, które przyświecają także koncepcji Sasanek 😉 )
  • Marcina, który opowiadał o początkach inwestycji w całkiem spory budynek wielorodzinny
  • Tomka, który pokazał bardzo ciekawy case dotyczący wyciskania 100% możliwości danej działki w kontekście praktycznego interpretowania zapisów planu miejscowego

Narzędzia pracy dewelopera

Na Zlocie gościliśmy ekspertów z komandytowa.pl, którzy pokazali nam niuanse prowadzenia spółki komandytowej, którą to formę prowadzenia działalności gospodarczej traktujemy jako jedno z podstawowych narzędzi pracy dewelopera. Olek i Dominika objaśnili także zmiany podatkowe, które będą obowiązywały od stycznia 2019.

 

Występ mówcy motywacyjnego

Początek drugiego dnia Zlotu zapoczątkował we wspaniałym stylu Mariusz, który jest mówcą motywacyjnym a przy tym wybitnie utalentowanym artystą. Hej Mariuszu, mnie mocno poruszyłeś! Czasem warto dostać takiego kopa! A widziałem, że innym też przekazałeś niesamowitą energię do działania. Przy okazji gratuluję w imieniu wszystkich Rozsądnych Braci zdobycia nagrody, którą w branży artystów można porównać jedynie do Oskara w branży filmowej – a chodzi o 2018 Best Global Artist, który to tytuł Mariusz zdobył niedawno w Dubaju. Gratulujemy! 👏🏻😁

Oczywiście zaraz napiszę także o prelekcjach, które my przygotowaliśmy 🙂

Przygotowując zakres naszych prezentacji założyliśmy, że przedstawimy solidną porcję wiedzy wraz z praktycznymi zastosowaniami. Przyjęliśmy także, że to co chcemy pokazać to konkretne przykłady umożliwiające zastosowanie ich przez Absolwentów. Skupiliśmy się na inwestycjach deweloperskich, ale rozwinęliśmy także temat inwestycji rentierskich. Ale po kolei:

Inwestycje rentierskie w całe budynki na wynajem

Tematem pierwszej naszej prelekcji był temat inwestycji rentierskich w kontekście wykorzystania możliwości jakie daje doświadczenie deweloperskie. Pokazaliśmy jak projektować i jak inwestować w całe budynki wielorodzinne przeznaczone na wynajem. Dodatkowo, jako super bonus, pokazaliśmy swoje najnowsze projekty wraz z omówieniem modelu inwestowania umożliwiającego łatwe pozyskanie gruntu pod takie inwestycje. Niektórzy uczestnicy przyznali się nam na drugi dzień, że przez ten panel nie mogli zmrużyć oka przez całą noc 😉

Program domu dostępnego Sasanka®

Tematem naszej drugiej prelekcji był tworzony przez nas program domu dostępnego Sasanka®, który w założeniu ma umożliwić po pierwsze proste wystartowanie z inwestycją deweloperską przez początkującego dewelopera, a po drugie ma zapewnić łatwy dostęp do taniego, dostępnego cenowo domu jednorodzinnego dla przeciętnej polskiej rodziny. Od pierwszego przeprowadzonego przez nas szkolenia deweloperskiego podejmujemy działania, które mają pomóc w maksymalnym stopniu początkującym deweloperem w ich pierwszej inwestycji. Wzięcie udziału w projekcie budowy Sasanek® sprawia, że ryzyko inwestycji znacznie się zmniejsza poprzez skorzystanie z naszego sprawdzonego modelu biznesowego. Sasanka daje odpowiedź na wiele pytań jakie zadaje sobie inwestor, który chciałby zostać deweloperem – np: jaki dom wybudować? ile na tym zarobię? czy on się w ogóle sprzeda i za ile? jaką działkę pozyskać do inwestycji? jaką lokalizację wziąć pod uwagę? w jaki sposób sprawić aby sprzedaż była szybka i efektywna? jak zaprojektować rentowny projekt inwestycji deweloperskiej? Myślę, że panel ten zmotywował wielu z uczestników Zlotu do działania 🙂 Najlepszym na to dowodem jest fakt, że już na szkoleniu padł pomysł spotkania się w gronie Absolwentów na naszym najnowszym osiedlu Sasanek, aby zobaczyć je na żywo i w ten sposób lepiej je poznać. Jeszcze w tym roku w grudniu odbędzie się takie spotkanie, a szczegóły organizacyjne znajdują się w naszej zamkniętej grupie na facebook’u.

Przy okazji tego panelu miałem przyjemność zaprezentować logo Sasanki, które będzie promowało ten program. To jak bardzo będziemy je wykorzystywać oraz w jakich miejscach eksponować będzie konsultowane z Absolwentami, którzy, mam nadzieję, wniosą świeże pomysły do tego projektu. Więcej o aktualnym stanie inicjatywy Sasanka przeczytasz niebawem we wpisie poświęconym specjalnie temu tematowi.

Już teraz mogę jednak uchylić rąbka tajemnicy i napisać, że mamy już pierwsze pozwolenia na budowę uzyskane przez Absolwentów w różnych zakątkach Polski, a także… rozpoczętą pierwszą budowę Sasanek przez naszego Absolwenta 🙂

Omówienie finansowe naszych inwestycji deweloperskich

Jako jeden z wielu bonusów przedstawiliśmy panel, w którym otwarcie podzieliliśmy się z Absolwentami szczegółami dotyczącymi aspektów finansowych naszych inwestycji deweloperskich bazując na konkretnych przykładach zakończonych projektów. Ten panel był bardzo wartościowy szczególnie dla tych, którzy do tej pory nie mogli z pierwszej ręki pozyskać takiej wiedzy. Konkretne kwoty, stopy zwrotu, modele finansowania oraz zastosowane przez nas rozwiązania w zakresie pozyskania gruntów stanowiły o największej wartości tego panelu. Widziałem, że banan nie schodził z twarzy większości słuchaczy 😉 podczas całego tego panelu.

Inwestycja deweloperska w budynki wielorodzinne

W tym panelu na Zlocie Absolwentów pokazaliśmy założenia najnowszego projektu, który został formalnie uruchomiony w piątek 30 listopada poprzez założenie spółki celowej.

Już we wtorek 4 grudnia została nabyta nieruchomość, na której przeprowadzimy inwestycję deweloperską. Już teraz mogę napisać, że planujemy tam wybudować około 20-stu budynków wielorodzinnych. Lokalizacja, założenia finansowe dla inwestorów oraz opis tego projektu opublikujemy najprawdopodobniej we wpisie na blogu. Jeśli interesuje Cię ten temat to trzymaj rękę na pulsie i kontroluj co się u nas dzieje 😉

Zlot oceniamy jako bardzo udany i jestem przekonany, że z chęcią zorganizujemy takie wydarzenie ponownie 🙂

Zobacz także: Poprzedni wpis | Następny wpis

Robert

W 2001 roku zacząłem przygodę z inwestycjami deweloperskimi a od 2012 roku zacząłem inwestować w nieruchomości generujące dochody pasywne. Działam głównie w Trójmieście i okolicach - skąd pochodzę. Tworzę program partnerski SASANKA® oraz program RENTON® budowy budynków z mieszkaniami na wynajem. Jestem współwłaścicielem spółki deweloperskiej działającej na Pomorzu. Prowadzę szkolenia dla przedsiębiorców chcących prowadzić firmy deweloperskie.

Powiązane wpisy

1 KomentarzMoja opinia

Moja opinia

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.