Szkolenie deweloperskie Rozsądnych Braci – opinie - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

W tym wpisie znajdziesz wypowiedzi uczestników szkoleń deweloperskich organizowanych przez nas. Prezentujemy wybrane wypowiedzi osób, które podzieliły się swoimi wrażeniami przed kamerą.

Nasze szkolenia odbywają się od końca 2017 roku. W tym czasie wielu Absolwentów naszych szkoleń przeprowadziło swoje inwestycje i to, że mieliśmy w tym swój udział daje nam mnóstwo motywacji do dalszego działania! Mamy realne poczucie tego, że zmieniamy oblicza Polski i aktywizujemy kapitał oraz zdolnych ludzi do działania w branży deweloperskiej 🙂

To co może Cię zainteresować to fakt, że udaliśmy się z kamerą na niektóre z pierwszych inwestycji Absolwentów naszych szkoleń i w tym wpisie umieściliśmy – przy wypowiedziach – linki do filmów z tych wypraw 🙂 Zachęcamy Cię gorąco do ich obejrzenia 😀


Opinie z 8. edycji szkolenia deweloperskiego

Janusz:

Szkolenie wprowadza w życie dewelopera od samego początku czyli od form prowadzenia działalności deweloperskiej – a ja właśnie jestem na tym etapie.
Mam kilka planów i teraz łatwiej będzie mi znaleźć działkę, łatwiej oszacować chłonność działki – zanim się jeszcze skontaktuję z architektem. To jest takie coś co otwiera oczy: jak czytać plany zagospodarowania – niby wiedziałem, ale jednak okazało się, że jednak nie wiedziałem. Także: WOW! 🙂
Nie chciałbym wrzucać w inwestycje wszystkich swoich środków i chcę wiedzieć jak współpracować z bankami, z inwestorami, budowanie spółek różnego rodzaju. Myślę, że także networking jest bardzo istotny czyli też grupa fejsbukowa, bo mam nadzieję, że tam jest także znajdę czynne wsparcie.

Andrzej i Piotr:

Utwierdziło nas, że to jest prawidłowy kierunek myślenia, działania. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mieliśmy szansę się tutaj pojawić i znaleźć odpowiedzi na pytania podane na tacy aniżeli dochodzić do tego samodzielnie, na własnych błędach i wyważać otwarte drzwi.

Na pewno bardzo dobre szkolenie dla początkujących, ale także dla tych którzy mają już trochę wiedzy –  jest to takie usystematyzowanie wszystkiego.

Najbardziej interesujące: Z mojej strony aspekty prawne tworzenia spółek oraz finansowanie oraz optymalizacja projektów.

Renata:

Wyjaśniłam pewne kwestie, które były do tej pory dla mnie wątpliwe i niejasne. Jestem zadowolona z pozyskanej wiedzy. Zdecydowanie! 🙂
Uważam to za dobrze wykorzystany czas – cały weekend.
Tak naprawdę jestem na początku drogi w inwestycje deweloperskie i tak naprawdę każdy panel coś wniósł – zarówno te zagadnienia prawne, jak i te praktyczno-techniczne – uzupełniły moją wiedzę.

Patrycja:

Oczywiście jestem bardzo zadowolona, szkolenie jest bardzo fajnym rozwiązaniem dla kogoś kto planuje rozpocząć inwestycje i daje taki zarys ogólny tego na co należy zwrócić uwagę, co jest ważne i w jakim kierunku iść.

Damian:

Głównym problemem z którym się borykałem to był problem podziału olbrzymiej działki na mniejsze działki i okazuje się, że nie muszę jej wcale dzielić.

Agnieszka i Bartosz:

Podchodzą do biznesu podobnie jak my – czyli, że relacje są na pierwszym miejscu, wspieramy lokalny biznes – my też za tym jesteśmy.

Przyjechaliśmy dlatego, że chcemy rozpoczynać jeszcze w tym roku naszą pierwszą inwestycję deweloperską, małą, wielorodzinną. No i wyjeżdżamy z większą wiedzą i doświadczeniem i myślę, że musimy wprowadzić na szybko parę poprawek 🙂 Tak.

Kamil i Maciej:

Koszty działalności w tej branży są bardzo duże i mimo, że szkolenie kosztuje to jednak każda drobna rzecz na dużej budowie pozwoli zaoszczędzić dużo większe kwoty.
Polecamy każdemu: i temu zaawansowanemu i temu początkującemu.

Ewidentnie widać, że praktycy i to, że są braćmi to widać, że się dobrze dogadują i w ten sposób też fajnie prowadzą i robią na nas bardzo dobre wrażenie 🙂

Najbardziej interesujące: Część rzeczy, ciekawostek się pojawia i układa całą wiedzę, a taka jedna ciekawostka pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy. Jedna rzecz na szkoleniu, a cały jego koszt się zwraca 🙂

EDIT RB:
Kamil i Maciej ostro wystartowali ze swoją pierwszą inwestycją tuż po naszym szkoleniu! I od razu zaczęli inwestycję dużego kalibru: 56 mieszkań w centrum Świnoujścia. Zobacz film z naszej wizyty na ich budowie:

Jakub i Jakub:

W nieruchomościach jesteśmy już od jakiegoś czasu więc deweloperka to jest dla nas naturalny, kolejny krok rozwoju i kolejne wyzwanie więc będziemy szukać okazji i teraz wiemy lepiej jak to robić.

Najbardziej interesujące: Działka i to na co zwrócić uwagę, jak najlepiej zaprojektować budynek, no i to jak zaprojektować układ wewnątrz.

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
8. edycja szkolenia deweloperskiego

 

Opinie z 7. edycji szkolenia deweloperskiego

Mariusz:

Deweloperem może zostać każdy natomiast ktoś kto nie zrobił tego szkolenia u Braci, to raczej nie powinien tym deweloperem zostawać.

Deweloperem zostaje ktoś kto chce na tym zarabiać, a żeby zarabiać trzeba mieć jakiś model. Ten model to się wypracowuje latami żeby on był efektywny. Natomiast tutaj w cenie szkolenia – i to jest chyba jego największą wartością – dostaje się gotowy model wypracowany przez Braci latami.

Polecam je wszystkim: bezwzględnie tym którzy chcą zacząć swój biznes w deweloperce i tym którzy już zaczęli ale osiągają niezbyt zadowalające efekty.

Robert:

Dopiero zacząłem swoją pierwszą inwestycję deweloperską więc przyjechałem tutaj głównie po to aby model biznesowy i aby później skalować swoją działalność.

Nie wiedziałem wcześniej o takim modelu, że można aż tak intensywną zabudowę zrobić na jednej działce.

Marcin:

Całe szkolenie jest bardzo, bardzo przydatne. Już pierwszego dnia otrzymaliśmy informacje o tym jak funkcjonują spółki i potrafią zaoszczędzić dużo pieniędzy.

To są lata praktyki, lata zdobywania doświadczeń to są takie rzeczy, które oni mają po prostu na wyciągnięcie ręki, „w palcach”.

Przemysław:

Mnie najbardziej zainteresował ten model finansowania szczerze mówić, bo nie potrafiłem sobie tego wyobrazić w jaki sposób firma może udźwignąć ten kredyt deweloperski. A tutaj fajnie to pokazano.

W zasadzie wszystko było wartościowe. To jest taka wiedza w pigułce. 100% praktycy, kilkanaście lat w biznesie, przechodzili w praktyce przez wszystkie kroki.

Z jednej strony trochę motywacji, a z drugiej strony dostałem lekcję rozwagi bo pokazywali mi jakie są ryzyka.

Maciej:

Nie jest wcale trudno dostać kredyt na inwestycję deweloperską, nie potrzeba dużego wkładu finansowego, aby rozpocząć taką inwestycję i że to nie jest takie straszne jak ludzie o tym mówią.

Uważam, że jako bracia dogadują się świetnie, przynajmniej publicznie 😉 Nie widać jakichś spięć pomiędzy nimi. Sam prowadzę firmę z bratem, który jest moim wspólnikiem jednocześnie i wiem, że to nie jest łatwe. W zasadzie każdego dnia można mieć jakieś spięcia, ale… oni poradzili sobie wzorowo. To jest genialne co zrobili bo widać było, że się dogadują.

Jestem zadowolony. Zdecydowanie. Na szkolenie zapisałem się kilka miesięcy temu i w zasadzie te moje emocje wygasły do momentu aż przyjechałem tutaj. Bo wyjeżdżając mam pełną głowę pomysłów i wiem, że chcę to robić, chcę zacząć – tak, że na pewno na mnie to wpłynęło pozytywnie.

Na gorąco: świetne szkolenie, bardzo merytoryczne i na pewno będę szedł o krok dalej i na pewno będę próbował deweloperki.

Katarzyna i Tomasz:

Przez cały czas było bardzo intensywnie, bardzo, bardzo dużo pożytecznych informacji – jak dla nas.

Widzimy, że w rodzinie siła! My też razem działamy.

Dostajemy materiały do domu, żeby o czymś tam nie zapomnieć, checklisty procesu budowy – bez tego faktycznie byłoby trudniej.

Widać u chłopaków profesjonalizm, ich doświadczenie – to jest przecież ponad 18-letnie doświadczenie. Więc tutaj: tylko czerpać od nich wiedzę.

Dla nas w niektórych momentach były to puste hasła. Teraz wypełniły się treścią, no i takie plany, które mieliśmy tylko zarysowane teraz zaczynają się konkretyzować, bo już wiemy więcej.

Dużo praktycznych porad, które pomagają realizować swoje pomysły.

Są takie emocje! I taka siła! I chęć do działania 🙂

Tomas, Krzysztof i Ronald:

Jest super! Wiemy jak się zabezpieczyć, wiemy co zrobić .

Konkretna wiedza, którą można przełożyć od razu na praktykę.

Po tej dawce wiedzy można od razu zacząć działać – to jest fajne bo wcześniej takie „kurczaki trochę bez głowy” byliśmy w temacie deweloperki, a dzisiaj – może jeszcze niedoświadczeni, ale z pewnymi fundamentami do działania.

Dodam, że wiedzę można zastosować w działaniu i to jest, wbrew pozorem, nie takie oczywiste wśród szkoleniowców. A tutaj faktycznie to uważam, że jest to konkretna wiedza, którą można przełożyć od razu na praktykę.

Bracia! Widać, że tutaj jest niesamowite wsparcie i to jest synergia. Jest takie powiedzenie: jeśli chcesz iść szybko idź sam, a jeśli chcesz iść daleko – idź z kimś. Więc my tu mamy takie wsparcie bo każdy z nas miał trudniejszy okres, ale zawsze było wsparcie od innych osób i tutaj widać, że też to zadziałało.

Adam:

Wiedza fachowa i błędy, których można uniknąć. Ja uwielbiam uczyć się na cudzych błędach a nie na swoich.

Polecam. Polecam z gorącym sercem, z otwartym sercem bo im więcej będzie świadomych inwestorów tym lepiej będzie nam wszystkim.

A zwłaszcza idea wspierania rynku lokalnego i naszych firm jest też jak najbardziej spójna z tym co ja osobiście czuję, robię i… wspieram nasz kraj.

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
7. edycja szkolenia deweloperskiego

 

Opinie z 6. edycji szkolenia deweloperskiego

Wojtek:

Mój wybór szkolenia był świadomy i… nie zawiodłem się 🙂

Nie ukrywam, że ten panel, który prowadził Robert w zasadzie zburzył moją poprzednią koncepcję, ale to jednak pozytywnie.

Kwestia finansowania, czyli panel Michała – to było bardzo istotne z mojego punktu widzenia.

Marek i Jarek:

Policzyłem z kolegą, że w ciągu półtorej godziny zaoszczędziliśmy około milion lub dwa więc się opłacało.

To, w jaki sposób przekazują wiedzę to uważam za fajnie opracowany system, nie ma chaosu, nie ma bałaganu, fajnie się ich słucha.

Konkurencji tego szkolenia bym nie polecił, ze względu na to, że się tu dowiedzą takich rzeczy, że… źle. Jeżeli to by była konkurencja nie z naszego regionu, to – tak, ale z naszego regionu, to mówię szczerze: nie polecam, ze względu na to, że jest bardzo dużo wartościowych informacji.

Hubert i Norbert:

Tu jednogłośnie można powiedzieć, że mega wiedza, doświadczenie, super.

Tomek:

Tu wiedzy na pewno nie brakuje i same rozwiązania też są ciekawe i pokazują, że zyski można znaleźć w różnych miejscach.

Najlepszy element dla mnie to jest (…) branie kredytów deweloperskich, sprzedaż inwestycji deweloperskich – tutaj na pewno poszerzyłem swoją wiedzę.

Mimo tego, że zajmuję się nieruchomościami od wielu lat, to też znajduję dużo informacji, o których nie wiedziałem.

Jacek i Mariusz:

To co tutaj robiliśmy, czyli analiza na etapie koncepcji i tego, że tak naprawdę to w tym momencie robi się biznes i od tego bardzo dużo zależy, a my mamy doświadczenia, że te analizy były robione albo trochę za późno, albo trochę za wcześnie, albo trochę za szybko – więc to jest taka rzecz, jaką wskazałbym jako fajną, istotną i wartościową.

Poleciłbym to szkolenie z dwóch powodów: dla osób zaawansowanych to wystarczy, że one usłyszą jedno zdanie i to jedno zdanie może dać im duży zwrot z tej inwestycji: poświęconego czasu i pieniędzy na takie szkolenie. Dla osób, które myślą dopiero o tym rynku to jest możliwość spotkania praktyków, posłuchania i odczarowania tego czym się zajmuje deweloper.

Ewidentnie widać i słychać, i to jest fajne w tym właśnie szkoleniu, że to są praktycy. I mówią z doświadczeń, a nie czarują.

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
6. edycja szkolenia deweloperskiego

 

Opinie z 5. edycji szkolenia deweloperskiego

Kuba:

Dostałem naprawdę dużo, i to dużo więcej niż się spodziewałem. To jest fajna wartość.

Jutro zaczniemy z takiego dobrego, szybkiego kopyta bogatsi o tę wiedzę, którą nabyliśmy na szkoleniu i mam nadzieję, że unikniemy dzięki temu wielu pomyłek.

Sławek:

Już wiem, po tym szkoleniu, że zrobiłem 3 błędy – na szczęście drobne, które szybko poprawię jak wrócę.

Każdy panel był naprawdę interesujący i na etapie projektu deweloperskiego wszystkie z nich są bardzo istotne.

Tutaj właściwie niczego nie możemy pominąć, bo jeżeli coś pominiemy na początku to później te problemy wychodzą w połowie drogi albo pod koniec, no i się tworzą różne problemy. Można się tego nauczyć. Zdecydowanie polecam.

Vini:

Wszystko pokazane jest w sposób klarowny – wszystkie kroki, które są potrzebne do rozpoczęcia inwestycji deweloperskiej. Te wszystkie wskazówki mają praktyczne zastosowanie.

Sławek:

Jestem zmotywowany. Dało mi to szersze spojrzenie na rynek, na sposoby załatwiania pewnych spraw.

Konstrukcja budowania finansów w firmie deweloperskiej była dla mnie najbardziej istotna.

Łukasz:

Widać, że bracia mają sporą wiedzę i wiele nauczyli się na własnych błędach.

Wszystko jest fajnie etapami podzielone, więc naprawdę można dobrze przyswoić wiedzę.

Super były te ćwiczenia i to że można było na danym przykładzie analizować chłonność działki, ile można na danej działce wybudować i co można na niej postawić.

Kuba:

To zmieniło moje podejście do tego bo jako laik wyobrażałem sobie bycie deweloperem jako budowę przepięknych, idealnych, spełniających moje marzenia domów a to szkolenie sprowadza na ziemię i każe spojrzeć na to trochę bardziej biznesowo.

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
5. edycja szkolenia deweloperskiego

 

Opinie z 4. edycji szkolenia deweloperskiego

Jacek:

Nie wyobrażam sobie zacząć deweloperki bez tego szkolenia.

Czacha dymi, że tak powiem, po wczorajszym dniu.

Polecam to każdemu.

Jeśli ktoś chce naprawdę zdobyć jakąś wiedzę na ten temat, to polecam szkolenie Rozsądnych Braci.

Michał i Krzysiek:

Fajnie, bo jutro już wchodzi nasza ekipa na budowę, także będziemy mogli wykorzystywać te rzeczy, których się dowiedzieliśmy na żywym organizmie.

Tak naprawdę troszkę żałuję, że nie przyjechaliśmy tutaj szybciej.

EDIT RB:
Krzysiek i Michał zgodnie z zapowiedzią z filmu ze szkolenia 🙂 zaraz po wyjeździe rozpoczęli swoją pierwszą inwestycję deweloperską w Malborku i trzeba przyznać, że poszli jak burza! Tutaj możesz zobaczyć film z naszej wizyty na ich budowach:

Iza:

Parę kluczowych spraw mi się wyjaśniło. No i wracam już na negocjacje w poniedziałek na które jestem umówiona.

EDIT RB:
Iza zgodnie z zapowiedzią z filmu ze szkolenia 🙂 od razu kupiła działkę i rozpoczęła budowę osiedla Sasanek. Tutaj możesz zobaczyć film z naszej wizyty na tej inwestycji:

Aleksandra:

Myślę, że to jest dobry krok naprzód – żeby coś w życiu zawodowym i finansowym zmienić.

Tak naprawdę to jest wstąpienie na jakiś inny poziom działania, bo do tej pory ja zawsze pracowałam na etacie, potem jakiś czas na działalności. I to był pierwszy krok samodzielnego zarabiania na siebie. No i może teraz trzeba zrobić ten kolejny krok.

Arek

To szkolenie bardzo mocno ładuje, mocno ładuje energią i motywacją do działania. Ale taką prawdziwą motywacją do działania: taką techniczną i merytoryczną.

Marek

Uważam, że nie zmarnowałem czasu. Moje odczucia są jak najbardziej pozytywne, dowiedziałem się wielu ciekawych, nowych rzeczy mimo, że jestem w branży już od kilku lat.

Bardzo ciekawa, fajna atmosfera. Jest POWER, jest życie w nich.

To było bardzo dobre, intensywne szkolenie. Polecam, bardzo dziękuję  i cieszę się, że mogłem z wami tutaj być.

 

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
4. edycja szkolenia deweloperskiego

 

Opinie z 3. edycji szkolenia deweloperskiego

Kajetan:

Jedno z lepszych szkoleń na których byłem.

To szkolenie jest praktyczne i wprowadza nas w tajniki tak, że możemy rozpocząć działalność.

Rozsądni Bracia potrafią to przełożyć w sposób praktyczny – nie jest to teoretyczne podejście do zagadnień deweloperskich. Przekazują to, co wynika z ich wieloletnich doświadczeń.

Monika i Marek:

Jesteśmy mocno naładowani pozytywną energią

Karol:

Rozsądni Bracia to fajne i pozytywne osoby widać, że nie robią tego stricte biznesowo, tylko chcą przekazać większą wartość.

Szkolenie jest dobre dla każdej ambitnej osoby, która chce się rozwijać w tym kierunku.

Marcin:

Mają duże doświadczenie, widziałem to po aspektach architektonicznych – sposób w jaki rozwiązują pewne problemy pokazuje, że nie są to teoretycy tylko ludzie twardo stąpający po ziemi, którzy zjedli zęby na inwestycjach.

Oleg:

Uważam braci za fachowców bardzo wysokiego poziomu w dziedzinie deweloperskiej.

Ich wiedza jest bardzo duża, 17 lat praktyki w deweloperce bardzo dużo daje.

Justyna i Marcin:

Pełen profesjonalizm, widać że zjedli zęby na deweloperce.

Dorota:

Doświadczenie kolosalne w tej branży.

Każdy panel był ciekawy, bo każdy wnosi coś do procesu deweloperskiego.

Bartek:

Są to osoby, które mają dużą praktykę, duże doświadczenie.

Zdiagnozowali rynek na którym działają i potrafią się w nim bardzo dobrze odnaleźć.

EDIT RB:
Bartek tuż po szkoleniu przeprowadził swoją pierwszą inwestycję deweloperską w budynek wielorodzinny w Krakowie. Zobacz film z naszej wizyty na jego budowie:

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
3. edycja szkolenia deweloperskiego

 

2. edycja szkolenia deweloperskiego

Paula:

Szkolenie było bardzo intensywne.

To co mi się bardzo podoba u nich to to, że są trzy różne osobowości, trzy różne rodzaje doświadczeń i widać że dla każdego z nich coś innego jest tematem który ich pasjonuje i potrafią to przekazać w 100%.

Zdecydowanie fajnie poukładane informacje.

Szkolenie jest wartościowe zarówno dla osób które zaczynają, które stawiają pierwsze kroki lub są przed pierwszymi inwestycjami, żeby zobaczyć jak w ogóle zacząć – ale także dla osób, które już inwestują w nieruchomości i już prowadzą projekty.

Marta i Maciek:

Poleciłbym to szkolenie każdemu, kto planuje takie inwestycje.

Wiedza braci jest bardzo szeroka, właśnie dlatego że bazuje na praktyce.

To jest jedno z tych szkoleń, które bardzo ułatwia przeprowadzenia inwestycji i zwraca się już przy pierwszej.

Iza:

Szkolenie było bardzo ciekawe i merytoryczne.

Panel dotyczący spółek – był to najbardziej ciekawy, interesujący i poniekąd nowy temat.

Bardzo dużo wiedzy, ale jest to do wytrzymania 😉

Jacek:

Dużo konkretów, dużo case’ów z życia.

Najważniejsze na szkoleniu była dla mnie wiedza dotycząca budowania spółek oraz to jak zbudować finansowanie.

Jest dużo mitów rozwianych, związanych z działalnością deweloperską.

Napakowane wiedzą, przedstawione w taki sposób, że człowiek jest cały czas głodny tej wiedzy.

Igor:

Bardzo dużo jest informacji.

To, co mnie zaskoczyło na szkoleniu, to to że jest bardzo intensywne.

Dla kogo dobre jest to szkolenie? Dla osób które mają jakieś blokady, które myślą że potrzeba bardzo dużo środków żeby zacząć.

Martyna i Marcin:

Dowiedzieliśmy się bardzo istotnych kwestii, które uratują dużą część naszych finansów.

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
2. edycja szkolenia deweloperskiego

 

1. edycja szkolenia deweloperskiego

Andrzej:

Szkolenie poleciłbym każdemu, kto chce się zająć deweloperką.

Wyższe kwoty, wyższe inwestycje, więc też mentalnie trzeba się do tego przygotować.

Dużo przykładów i widać, że doświadczenie po prostu z życia.

Filip:

Można uniknąć wielu niepotrzebnych i kosztownych rozwiązań, które myśleliśmy, że są dobre a okazuje się, że nie do końca.

Ewa i Robert:

Wszystkie panele były super ciekawe, najciekawszy dla nas był panel związany z formami prawnymi, sprzedażowy no i wszystkie case’y – wiadomo, praktyka.

Mariusz:

Wszystkie panele były bardzo ciekawe i bardzo fajnie, że jest wszystko opisane, krok po kroku, jak zajmować się działalnością deweloperską.

Filip:

Najcenniejsza jest ta praktyka i doświadczenie braci.

Zobacz film z powyższymi wypowiedziami:
1. edycja szkolenia deweloperskiego

 

Zobacz także: Poprzedni wpis | Następny wpis

Robert

W 2001 roku zacząłem przygodę z inwestycjami deweloperskimi a od 2012 roku zacząłem inwestować w nieruchomości generujące dochody pasywne. Działam głównie w Trójmieście i okolicach - skąd pochodzę. Tworzę program partnerski SASANKA® oraz program RENTON® budowy budynków z mieszkaniami na wynajem. Jestem współwłaścicielem spółki deweloperskiej działającej na Pomorzu. Prowadzę szkolenia dla przedsiębiorców chcących prowadzić firmy deweloperskie.

Powiązane wpisy

Moja opinia

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.