Jak zbudować jednorazowo duży portfel mieszkań na wynajem? Budynki typu RENTON. - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Jako Uczestnik rynku nieruchomości z pewnością zauważyłeś jak duże zmiany zachodzą od kilku lat na polskim rynku mieszkań na wynajem. 

Coraz częściej zdarzają się zakupy pakietowe mieszkań w Polsce – przykładowo takie jak zakup 2.500 lokali przez szwedzką firmę Heimstaden Bostad (źródło: money.pl) czy też niemiecką firmę Westminster, która ma już w swoim portfolio w Europie kilkadziesiąt tysięcy mieszkań na wynajem a w Polsce zamierza zakupić je za 250.000.000 złotych (źródło: gazeta.pl). To tylko niektóre z przykładów transakcji, których coraz więcej odbywa się na polskim rynku.

Rynek wynajmu mieszkań staje się coraz bardziej profesjonalny oraz rozpoczyna się koncentracja mieszkań w rękach dużych graczy. 

We wpisie z lutego 2021 na naszym blogu już poruszałem temat zmian na polskim rynku i pokazałem, że teraz jest ostatnia chwila aby rozpocząć skuteczne budowanie pakietów mieszkań na wynajem przez polskich przedsiębiorców. Zobacz: Budowanie portfela mieszkań na wynajem nie opłaca się!

Od dawna działamy w celu większego zaangażowania polskiego kapitału w tego rodzaju inwestycje poprzez publikacje wpisów na naszym blogu, wystąpienia dla Inwestorów czy też wreszcie poprzez aktywne inwestowanie w ten segment rynku.

Czy jesteś przedsiębiorcą i myślisz o inwestycji w stabilne dochody pasywne w Polsce?

Właśnie teraz jest najlepszy moment aby zacząć działać!

Jeśli nie zaczniemy teraz jako POLSKI KAPITAŁ inwestować w duże pakiety mieszkań na wynajem to wkrótce nasz rynek zostanie zdominowany przez zagraniczne firmy i fundusze emerytalne w których pracują oszczędności Hansów, Bjørnów, Larsów czy Brianów. 

Dla mnie ziszczenie się takiego scenariusza byłoby dużym rozczarowaniem i wierzę, że polski kapitał także może powalczyć na tym rynku o dominację. 

Tym bardziej, że takie inwestycje nie muszą być realizowane za gotówkę.

Więcej o tym dlaczego warto budować własne budynki z mieszkaniami na wynajem przeczytasz w tym moim wpisie: Jak wybudować budynek z mieszkaniami na wynajem?

Potrzebna jest przede wszystkim świadomość sytuacji oraz praktyczna wiedza o takich inwestycjach.

Od 2012 roku zaczęliśmy inwestycje w pojedyncze mieszkania na wynajem, a potem w pakiety mieszkań na wynajem. Okazało się, że najbardziej efektywne budowanie portfela mieszkań na wynajem jest możliwe poprzez budowanie całych budynków z mieszkaniami na wynajem, które my nazywamy RENTONAMI.

Taki sposób inwestowania zapewnia:

 • zbudowanie pokaźnego pakietu mieszkań na wynajem jednorazowo – np. kilkadziesiąt i więcej mieszkań na wynajem w każdym budynku
 • jednorazowe zorganizowanie finansowania dla całego pakietu mieszkań znajdujących się w danym budynku
 • możliwość zrealizowania inwestycji przy umiarkowanym finansowym wkładzie własnym
 • brak konieczności posiadania osobistej dużej zdolności kredytowej 
 • bardziej efektywne i opłacalne zarządzanie mieszkaniami w jednym budynku w porównaniu z mieszkaniami w różnych lokalizacjach
 • większą odporność w zakresie CASHFLOW na przyszłe, niekorzystne uwarunkowania legislacyjne, które możemy obecnie próbować prognozować
 • stworzenie znaczących dochodów pasywnych które mogą stanowić solidny fundament emerytalny dla Inwestora oraz, w przyszłości, dla jego spadkobierców.

Widząc co dzieje się na rynku od pewnego czasu nosimy się z zamiarem zorganizowania szkolenia w tym zakresie.

Takiego, na którym pokazalibyśmy jak takie inwestycje robimy w praktyce.

Jednak nie jesteśmy zawodowymi nauczycielami i nie chcemy rozwijać się w taką stronę, aby rezerwować coraz więcej dni w roku na wykonywanie pracy szkoleniowców.

Dodatkowo już teraz organizujemy cykliczne, cieszące się dużym zainteresowaniem szkolenia deweloperskie i nie jest możliwe wygospodarowanie przez nas dodatkowego czasu na organizowanie nowych szkoleń.

Dlatego postanowiliśmy zorganizować jednorazowe wydarzenie – szkolenie przeznaczone dla osób, które są zdecydowane aby zacząć działać i chcą budować własne budynki z mieszkaniami na wynajem, a nie wiedzą jak to zrobić. To szkolenie z budynków na wynajem odbędzie się kosztem szkolenia deweloperskiego, które nie odbędzie się po prostu w tym okresie.

Tutaj znajdziesz stronę opisującą szkolenie:

 JAK WYBUDOWAĆ WŁASNY RENTON BUDYNEK Z MIESZKANIAMI NA WYNAJEM?

Tam właśnie możesz podać swój adres e-mail, aby otrzymać komplet informacji o tym wydarzeniu.

Zobacz także: Poprzedni wpis

Robert

W 2001 roku zacząłem przygodę z inwestycjami deweloperskimi a od 2012 roku zacząłem inwestować w nieruchomości generujące dochody pasywne. Działam głównie w Trójmieście i okolicach - skąd pochodzę. Tworzę program partnerski SASANKA® oraz program RENTON® budowy budynków z mieszkaniami na wynajem. Jestem współwłaścicielem spółki deweloperskiej działającej na Pomorzu. Prowadzę szkolenia dla przedsiębiorców chcących prowadzić firmy deweloperskie.

Powiązane wpisy

komentarzy 10Moja opinia

 • Wspaniały pomysł na ten artykuł, świadomość jest ważniejsza od pieniędzy, wiedza jest stókroć wiecej warta niż ograniczenia. Jestem zdania, że środków w rękach Polaków jest wystarczająco aby zbudować dobrobyt, a to wiedza i świadomość musi się rozszerzać aby te środki odpowiednio i rozsądnie wykorzystać. Tak jak piszecie. Jesteście inspiracją na tysięcy, niektórzy zaczeli już budować, jak ja bliźniaki, a inni pewnie bardzo chętnie pójdą w Wasze ślady. Oby tak dalej! Dzieki

  • Dzięki Radomirze. Osobiście także uważam, że mamy w Polsce kapitał który pozwala na powalczenie w temacie budowy pakietów mieszkań na wynajem z zagranicznymi inwestorami. I warto to zrobić 😀

 • Bardzo fajny temat, ja dopiero uczę się rynku deweloperskiego i chciałbym zacząć budować najpierw blizniaki a pózniej powiększając swój kapitał by wybudować takiego rentona w swoim miescie lub obok miasta

 • Hejka
  Jestem zainteresowany waszymi kursami developerskimi i rentonami.
  Jakie sa nastepne daty tych kursów. Po 15 tym lipca by bylo najkorzystniej dla mnie.
  Jakie sa koszty tych kursów.
  Dziekuje z góry
  Maciek

Moja opinia

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.