Na co wydałbyś 1 milion złotych? – ROZSĄDNI BRACIA – BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Wyobraź sobie, że wygrałeś w totolotka 1 milion złotych. Jaka jest Twoja pierwsza myśl na pytanie: Co byś zrobił z tym milionem?

Ostatnio zadałem takie pytanie mojemu znajomemu. Powiedział mi, że kupiłby sobie dom z ogródkiem i basenem. Czy Ty też tak byś zrobił?

Gdy jadę samochodem to często słucham radia. Obecnie chyba w każdej stacji radiowej jest konkurs, który polega na wysłaniu sms’a dzięki któremu możesz odmienić swój los i wygrać gotówkę. Kwoty są różne od 1 tysiąca złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych.  W momencie jak ktoś wygra (lub jest już blisko wygranej 😉 to prowadzący zadaje pytanie: na co przeznaczysz ten niespodziewany zastrzyk pieniędzy?

Odpowiedzi, które słyszę, niestety sprawiają to, że przestaję się uśmiechać. Bardzo rzadko są to rozsądne wydatki. Najczęstszymi odpowiedziami są:

  • kupię nowy samochód
  • wyjadę na wakacje
  • wyremontuję mieszkanie
  • kupię motocykl
  • kupię nowe mieszkanie itp. itd.

Ludzie udzielający takich odpowiedzi nigdy nie zbudują swojego majątku. Zamiast pomyśleć co mogą zrobić aby wygrane pieniądze pozwoliły im żyć lepiej, myślą o chwilowej zachciance. Ile czasu będą się cieszyć z nowego samochodu? I co później? Za jakiś czas samochód zacznie się psuć. Naprawy będą Cię kosztowały coraz więcej. A co z ubezpieczeniem samochodu? Przecież to kolejny wydatek. Nie traktuj samochodu jako Twój majątek, który będziesz mógł przekazać swoim dzieciom.

Czy wyjazd na wakacje to jest najlepszy pomysł? Pewnie, że taki wyjazd poprawi Ci samopoczucie. Będziesz mógł wrzucić zdjęcia pod palmami na FB – znajomi będą lajkować Twoje posty. Ale co później?  Wakacje szybko przeminą i pozostaną tylko wspomnienia i ew. zdjęcia 😉

Remont mieszkania? Czy naprawdę to jest dobry pomysł? Możesz powiedzieć: łatwo Ci mówić, nie wiesz jak wygląda mieszkanie, w którym mieszkam. Nie widziało remontu od czasu głębokiego PRL’u !

Zakup motocykla. Naprawdę jest to najlepsza inwestycja jaką jesteś w stanie zrobić?

Nawet jeżeli zawsze o tym marzyłeś.

Czy uważasz, że taki zakup sprawi, że Twoje życie będzie łatwiejsze?

Lepsze?

A może zakup nowego, większego mieszkania?

Przecież w tym mieszkaniu, w którym aktualnie mieszkasz ledwo co się mieścicie. Już najwyższy czas na zakup ładnego, dużego mieszkania, najlepiej w dobrej dzielnicy z dużym tarasem. Czy takie mieszkanie będzie budowało Twój majątek?

Myślę, że tak, bo zostanie z Tobą i kiedyś będziesz mógł je przekazać swoim dzieciom.

Ale czy to jest najlepsza inwestycja jaką możesz zrobić?

Raczej nie!

Pamiętaj, że utrzymanie większego mieszkania będzie Cię kosztowało więcej niż tego, w którym teraz mieszkasz.

Inwestycja w aktywa

Najlepiej takie pieniądze jest zainwestować w aktywo, które sprawi, że będziesz na nim zarabiał! I dopiero z tych zarobionych pieniędzy kupisz sobie to o czym zawsze marzyłeś! A aktywo dalej będziesz miał i dalej będzie pracowało!

Czy nie lepiej gdybyś te pieniądze zainwestował np. w nieruchomość na wynajem?

I co miesiąc kasujesz pensję, na którą nie musisz pracować!

Obojętnie czy jesteś w domu, czy na wakacjach, przelew na konto zawsze dostajesz! Czyż to nie brzmi pięknie?

Dla mnie oczywistą odpowiedzią na zadane na początku pytanie jest:

wygraną taką zainwestowałbym w nieruchomość na wynajem, która generowałaby mi co miesiąc pasywny dochód. Do końca życia. Mojego. A później pracowałaby na moje dzieci i wnuki.

 

Właśnie w ten sposób buduje się własny majątek. Kupując aktywa, które pracują na Ciebie. Pamiętaj, że to pieniądze mają pracować dla Ciebie a nie ty dla pieniędzy!

I chociaż nigdy nie liczyłem na wygraną (i nigdy nie wygrałem 😉 ) w myśl zasady “umiesz liczyć – licz na siebie” to udało mi się “uzbierać” tyle nieruchomości, że nie muszę już pracować dla pieniędzy!

A Ty na co wydałbyś taki niespodziewany przypływ gotówki?

Jeżeli jednak nie wygrałeś tego miliona, ale chciałbyś go zarobić to może zajmij się deweloperką? Jak zostać deweloperem i zarabiać na budowie mieszkań?

I pamiętaj, że nie ważne ile zarabiasz, ważne ile…. inwestujesz!

A jak uzyskać dochody pasywne przeczytasz tu dochód pasywny – co to jest?

Zobacz: Poprzedni wpis | Następny wpis
Michał

Michał

Jestem urodzonym optymistą i marzycielem 🙂 Przez wiele lat moim ulubionym powiedzeniem było "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana". Dalej bardzo je lubię jednak wiekiem nabrałem więcej doświadczenia i pokory i teraz uważam na to aby ten szampan się nie wylał w momencie wyciągnięcia korka z butelki 😉 Uwielbiam budować nowe firmy, w prowadzeniu których mogą się realizować inne osoby. Aktualnie posiadam udziały w kilkudziesięciu spółkach, które zajmują się m.in. deweloperką, prowadzą przedszkola, wynajmują nieruchomości, flipami. Dzięki dochodom pasywnym z nieruchomości mogę zajmować się innymi działalnościami, które wpadną mi do głowy 🙂

Powiązane wpisy

Loading comments...