LIVE002: Nietypowa inwestycja deweloperska - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Dziś pokazujemy Wam budynek, który nie jest typową inwestycją deweloperską.

Chodzimy po budynku przedszkola, gdzie Michał pokazuje nam specyfikę tego typu inwestycji.

Poniżej zapis wypowiedzi z filmu dla osób, które wolą przeczytać, zamiast oglądać, o czym mówiliśmy w filmie.

<Początek transkrypcji>

Cześć!

Michał: Live’a robimy dzisiaj

Piotr: Drugiego już

Robert: Zobaczymy czy Wam się spodoba 🙂

Piotr: Poczekamy może na jakiś widzów to będzie nam łatwiej

Michał: Będzie się łatwiej mówiło gdy do kogoś będziemy mówili

Robert: A mówiłeś, że Twoja żona będzie

Piotr: No właśnie coś obiecywała

Robert: 

Michał: A nie ma widzisz, a może dlatego, że się spóźniliśmy o dwie godziny 🙂

Piotr: Ogólnie pogoda nam dzisiaj dopisała, tak że możemy jeszcze chwilę poczekać

Robert: Ok.

Michał: O jest ktoś! Super!

Piotr: Super! Pozdrawiamy pierwszego widza. Dobra.

Michał: O widzę, że Twoja żona też już jest

Robert,Piotr: Super!

Robert: To znaczy żony są 🙂

Robert: Ok. W ten piękny wrześniowy dzień, chcemy Wam pokazać nietypową inwestycję deweloperską. A dlaczego nietypową? Dlatego, że po pierwsze nie jest to inwestycja na sprzedaż i po drugie nie jest to inwestycja z mieszkaniami. Czyli możemy to zobaczyć dzisiaj, w niedzielę, bo dzisiaj nie ma tutaj użytkowników tej inwestycji. A normalnie jest tutaj ponad setka dzieci. I dlatego w dniu dzisiejszym nikt nam nie będzie przeszkadzał i sobie obejdziemy cały budynek. A budynek to jest ogólnie bardzo nowa inwestycja. Mury są jeszcze ciepłe. Dopiero 9 sierpnia została odebrana i od razu jest wypełniona ponad setką dzieci, które tutaj uczęszczają. A najwięcej o tej inwestycji opowie Wam Michał.

Michał: Ja mam najwięcej opowiedzieć… to zapraszam Was, zaczniemy od tych spraw najbardziej technicznych nietypowo od kotłowni, w której nie byliśmy jeszcze na żadnym naszym livi’e, w sensie na tym pierwszym ;)Ale pomyśleliśmy, że to jest pewnie dla paru osób ciekawa informacja może być. Jak takie serce budynku wygląda. Tutaj w budynku mamy ogrzewanie gazowe.Całkowicie niezależną kotłownię. Jeżeli mamy gaz i prąd wszystko chodzi. Piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania. Tutaj macie urządzenia: pompy cyrkulacyjne i inne. Tu mamy zawór pierwszeństwa. To jest bardzo ważny zawór w razie pożaru. Przy p.poż. To jest główny czynnik, który zabezpiecza nam to, żeby było bezpiecznie (przyp. w razie pożaru cała woda skierowana jest do hydrantów wewnętrznych w budynku, odcięte są inne odbiornik wody), ale o tym teraz nie będziemy mówić. Pokażemy Wam jak ten budynek wygląda w środku. Dlaczego w niedzielę nagrywamy? Słuchajcie wczoraj była sobota i dzieci też tu nie ma, bo w sobotę przedszkole jest nieczynne. Natomiast wczoraj mieliśmy Igrzyska Przedszkoli, które organizujemy tutaj drugi raz już. Zostały zorganizowane przez nasze przedszkole. I to są Igrzyska takie powiatowe. Jak wpiszecie w FB „Mapeciaki” to znajdziecie tam informację o tych Igrzyskach i możecie pooglądać. Tutaj mamy słuchajcie szatnię drugą, bo pierwsza szatnia była tam minęliśmy ją właśnie. Może Wam pokażę jak działają tez zabezpieczenia przeciwpożarowe. Zwróćcie uwagę czy takie zabezpieczenia są również u Was w przedszkolu tam gdzie Wasze dziecko chodzi. To są dosyć istotne rzeczy, bo zależy nam na tym żeby dzieci były bezpieczne. W razie wybuchu pożaru tutaj trzeba zbić tą szybkę i wcisnąć guzik. Ja jej nie będę zbijał.

Piotr: Może pokaż

Michał: Ja po prostu to zdejmę, bo później cały czas ktoś mógłby naciskać.

Piotr: Straż pożarna nie przyjedzie?

Michał: Straż pożarna nie przyjedzie. To jest takie tu wewnętrzne tylko. Nie musisz ten. (przyp. zasłaniać uszu). Nie ma sygnałów.

Piotr: Aaaa

Michał: Wyjdźcie to zobaczycie też jak tamte drzwi się zamykają. Ja tutaj to nacisnę. Ten przycisk. I zobaczcie co się dzieje: zamykają się drzwi przeciwpożarowe jedne i drugie.

Piotr: To chyba koniec live’a 🙂

Michał: Otwiera się jeszcze okno oddymiające, napowietrzające klatkę schodową. Zapraszam teraz do góry.I tutaj piszczy sobie teraz cały czas, aż straż pożarna przyjedzie. Albo można to skasować. Skasujemy żeby nam nie piszczało. Ogólnie nasze przedszkole Mapeciaki jest przedszkolem sportowym, czyli w każdym przedszkolu mamy salę gimnastyczną. I tutaj w tym przedszkolu mamy jedną salą gimnastyczną i 6 sal (przyp. dydaktycznych). Pokażemy Wam tutaj jedną z nich. Wygląda tak. Jest słoneczna, duża. Co tutaj mamy? Wentylację mechaniczną mamy w budynku zastosowaną tak żeby cały czas była wymiana powietrza – jak tutaj siedzimy to nie czuć zaduchu pomimo tego, że dzisiaj na dworze jest dosyć słoneczny dzień.Wczoraj też był zresztą. I co? Jeszcze zobaczymy łazienkę, która jest przy sali. Dla naszych najmłodszych dzieci. Może wejdź Robert, pokaż.

Piotr: Jest kolorowo napewno

Michał: Są toalety, umywalki – tak jak standard w każdej łazience. No i kolorowo, bo łazienka jest przedszkolna oczywiście. Jeszcze może powiem Wam o tych zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Co jest też ważne. Mamy tutaj również hydranty wewnętrzne. Żeby przedszkole spełniało odpowiednie normy musi być też odpowiednie nasłonecznienie.  W każdej sali musi być kilka godzin dziennie nasłonecznienie.

Piotr: A powiedz ile tu jest sal w sumie?

Michał: Sześć sal i jedna sala gimnastyczna.

Piotr: Sześć sal super. Bardzo kolorowo, fajnie.

Michał: Kolorowo – tak miało być. Tylko ten kolor fioletowy akurat mi się tutaj nie podoba, ale dziewczyny przekonały mnie, że musi być fioletowy kolor no to też jest fioletowy 😉 Co zrobić? 🙂

Piotr: Słuchajcie, dzisiaj pokazaliśmy Wam taki budynek, który nie jest przeznaczony na sprzedaż, jest naszą inwestycją deweloperską w pewnym sensie. Pomimo tego, że jej nie będziemy sprzedawać. Chcemy żebyście wiedzieli, że również takie rzeczy możecie budować, jeżeli macie możliwość i wiedzę w przeprowadzaniu procesów deweloperskich. Chcemy żebyście wiedzieli też, że można wybudować różne budynki. Budynki nie muszą być koniecznie przeznaczone na sprzedaż. Prawda? Możesz budować też np. swój budynek, który posiada mieszkania na wynajem. Po co kupować jedno mieszkanie kiedy możesz wybudować cały budynek? Chciałbys budować mieszkania na wynajem? Jeżeli będziecie chcieli to być może uda nam się też taki budynek obejrzeć, bo też takie budynki budujemy. Co jeszcze? Już chyba nic więcej nie mamy do dodania.

Michał: Myślę, że już wszystko powiedzieliśmy, pokazaliśmy Wam kolejną naszą inwestycję deweloperską, która właśnie została zakończona niedawno. Jeszcze kilka mamy do pokazania, ale to już tematy na kolejne live’y. A dzisiaj życzymy Wam miłej niedzieli i żeby ta pogoda utrzymała się jak najdłużej, którą dzisiaj zamówiliśmy specjalnie na tego live’a.

Robert: Dzięki,

<Koniec transkrypcji>

Zobacz: Poprzedni wpis | Następny wpis

Piotrek

Mieszkam i inwestuję na Pomorzu. Jestem założycielem kilku spółek, które działają z sukcesem na rynku nieruchomości. Wśród nich są firmy: posiadające nieruchomości na wynajem, oferujące usługi zarządzania najmem, zrzeszające osoby inwestujące grupowo we flipy, a także taka, która prowadzadzi działalność deweloperską.

Powiązane wpisy

Moja opinia

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.