Inwestycja deweloperska inna niż wszystkie. - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Dzięki temu, że od kilkunastu lat prowadzimy działalność deweloperską mamy ułatwione zadanie przy tworzeniu nowych budynków nie tylko mieszkaniowych.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Mamy doświadczenie w inwestycjach, więc wiemy jak wybudować budynek, który spełni wymagania kolejnego biznesu. Czy będzie to blok z mieszkaniami na wynajem czy budynek usługowy np. przeznaczony na przedszkole. Potrafimy wykonać taki budynek z dobrej jakości materiałów, sprawnie i zachowując jednocześnie koszty budowy w ryzach.

Ile czasu trwa budowa przedszkola?

W dniu 9 listopada 2016 r. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę a 28 listopada 2016 r. została wbita pierwsza łopata. Stan surowy wybudowaliśmy przez zimę, która okazała się dla nas łaskawa – przestój na budowie mieliśmy zaledwie 7-dniowy. Na wiosnę ostro ruszyliśmy z pracami instalacyjnymi oraz z wykończeniem budynku.

Budowa budynku przeznaczonego pod przedszkole jest specyficzna gdyż budynek taki musi spełniać szereg wymagań z zakresu p.poż. oraz być przyjazny małym dzieciom. Czy wiesz, że budynek przedszkola znajduje się w tej samej kategorii zagrożenia ludzi co np. szpital, hospicjum, żłobek, dom starców? Oznacza to, że budynki takie muszą spełniać wiele wyśrubowanych norm w zakresie p.poż.

W naszym budynku zostały zastosowane m.in. drzwi przeciwpożarowe, które zamykają się automatycznie w przypadku wykrycia dymu, czujki dymu, automatyczny system oddymiania klatki schodowej, oświetlenie awaryjne, hydranty wewnętrzne, specjalna instalacja wodna z zaworem pierwszeństwa, odpowiednia szerokość klatki schodowej, a nawet odpowiednia wysokość stopnia. Wszystkie te urządzenia mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przebywającym w takiej placówce.

Czy wiesz, że każdy budynek, w którym znajduje się przedszkole powinien spełniać wymagania dla budynku ZL II? Budynki zaliczone do tej kategorii to obiekty przeznaczone przede wszystkim do użytku przez ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się. Do takich budynków zaliczają się szpitale, żłobki, przedszkola, domy dla osób starszych.   

 

Pogoda dopisywała nam również wiosną gdyż wszystkie tynki i posadzki zdążyły oddać wodę technologiczną zanim ociepliliśmy budynek w czerwcu. Prace wykończeniowe zakończyliśmy pod koniec lipca a 9 sierpnia 2017 r. odbyła się wizyta Inspektorów z PINB’u, która zakończyła się pozytywną decyzją na użytkowanie budynku. Czyli budowa całego budynku zajęła nam niespełna 9 miesięcy.

Trochę liczb: powierzchnia użytkowa budynku to prawie 700 m2, znajduje się w nim 6 sal dydaktycznych oraz jedna sala gimnastyczna. Przy budowie zużyliśmy prawie 400 m3 betonu, ponad 6 kilometrów rur do ogrzewania podłogowego,  prawie 6 kilometrów różnego rodzaju przewodów. Zamontowana jest nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wraz z nagrzewnicami. Dzięki temu przez cały rok będzie zapewniona odpowiednia ilość wymiany powietrza w całym budynku.

Budynek ten jest o tyle specyficzną inwestycją deweloperską gdyż nie budowaliśmy go na sprzedaż. Budynek jest w całości wynajmowany pod przedszkole niepubliczne Mapeciaki. Aktualnie uczęszcza do niego już ponad 110 dzieci, a słowa te piszę w zaledwie 2 tygodnie po jego otwarciu.  Na pewno wpływ na to ma opinia jaką Mapeciaki wyrobiły sobie w pierwszej placówce.

A skąd się u nas wziął pomysł na budowę przedszkola? Jak zwykle z potrzeby i z chęci rozwiązania problemów. Ale to już temat na osobny wpis 😉

Jak chcesz zobaczyć jak wygląda ten budynek od środka to zobacz film, który dostępny jest tutaj LIVE002: nietypowa inwestycja deweloperska

Zobacz: Poprzedni wpis | Następny wpis

Michał

Jestem urodzonym optymistą i marzycielem 🙂 Przez wiele lat moim ulubionym powiedzeniem było "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana". Dalej bardzo je lubię jednak wiekiem nabrałem więcej doświadczenia i pokory i teraz uważam na to aby ten szampan się nie wylał w momencie wyciągnięcia korka z butelki 😉 Uwielbiam budować nowe firmy, w prowadzeniu których mogą się realizować inne osoby. Aktualnie posiadam udziały w kilkudziesięciu spółkach, które zajmują się m.in. deweloperką, prowadzą przedszkola, wynajmują nieruchomości, flipami. Dzięki dochodom pasywnym z nieruchomości mogę zajmować się innymi działalnościami, które wpadną mi do głowy 🙂

Powiązane wpisy

komentarze 2Moja opinia

Moja opinia

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.