Dzięki temu, że od kilkunastu lat prowadzimy działalność deweloperską mamy ułatwione zadanie przy tworzeniu nowych budynków nie tylko mieszkaniowych.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Mamy doświadczenie w inwestycjach, więc wiemy jak wybudować budynek, który spełni wymagania kolejnego biznesu. Czy będzie to blok z mieszkaniami na wynajem czy budynek usługowy np. przeznaczony na przedszkole. Potrafimy wykonać taki budynek z dobrej jakości materiałów, sprawnie i zachowując jednocześnie koszty budowy w ryzach.

Ile czasu trwa budowa przedszkola?

W dniu 9 listopada 2016 r. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę a 28 listopada 2016 r. została wbita pierwsza łopata. Stan surowy wybudowaliśmy przez zimę, która okazała się dla nas łaskawa – przestój na budowie mieliśmy zaledwie 7-dniowy. Na wiosnę ostro ruszyliśmy z pracami instalacyjnymi oraz z wykończeniem budynku.

Budowa budynku przeznaczonego pod przedszkole jest specyficzna gdyż budynek taki musi spełniać szereg wymagań z zakresu p.poż. oraz być przyjazny małym dzieciom. Czy wiesz, że budynek przedszkola znajduje się w tej samej kategorii zagrożenia ludzi co np. szpital, hospicjum, żłobek, dom starców? Oznacza to, że budynki takie muszą spełniać wiele wyśrubowanych norm w zakresie p.poż.

W naszym budynku zostały zastosowane m.in. drzwi przeciwpożarowe, które zamykają się automatycznie w przypadku wykrycia dymu, czujki dymu, automatyczny system oddymiania klatki schodowej, oświetlenie awaryjne, hydranty wewnętrzne, specjalna instalacja wodna z zaworem pierwszeństwa, odpowiednia szerokość klatki schodowej, a nawet odpowiednia wysokość stopnia. Wszystkie te urządzenia mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przebywającym w takiej placówce.

Czy wiesz, że każdy budynek, w którym znajduje się przedszkole powinien spełniać wymagania dla budynku ZL II? Budynki zaliczone do tej kategorii to obiekty przeznaczone przede wszystkim do użytku przez ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się. Do takich budynków zaliczają się szpitale, żłobki, przedszkola, domy dla osób starszych.   

 

Pogoda dopisywała nam również wiosną gdyż wszystkie tynki i posadzki zdążyły oddać wodę technologiczną zanim ociepliliśmy budynek w czerwcu. Prace wykończeniowe zakończyliśmy pod koniec lipca a 9 sierpnia 2017 r. odbyła się wizyta Inspektorów z PINB’u, która zakończyła się pozytywną decyzją na użytkowanie budynku. Czyli budowa całego budynku zajęła nam niespełna 9 miesięcy.

Trochę liczb: powierzchnia użytkowa budynku to prawie 700 m2, znajduje się w nim 6 sal dydaktycznych oraz jedna sala gimnastyczna. Przy budowie zużyliśmy prawie 400 m3 betonu, ponad 6 kilometrów rur do ogrzewania podłogowego,  prawie 6 kilometrów różnego rodzaju przewodów. Zamontowana jest nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wraz z nagrzewnicami. Dzięki temu przez cały rok będzie zapewniona odpowiednia ilość wymiany powietrza w całym budynku.

Budynek ten jest o tyle specyficzną inwestycją deweloperską gdyż nie budowaliśmy go na sprzedaż. Budynek jest w całości wynajmowany pod przedszkole niepubliczne Mapeciaki. Aktualnie uczęszcza do niego już ponad 110 dzieci, a słowa te piszę w zaledwie 2 tygodnie po jego otwarciu.  Na pewno wpływ na to ma opinia jaką Mapeciaki wyrobiły sobie w pierwszej placówce.

A skąd się u nas wziął pomysł na budowę przedszkola? Jak zwykle z potrzeby i z chęci rozwiązania problemów. Ale to już temat na osobny wpis 😉

Jak chcesz zobaczyć jak wygląda ten budynek od środka to zobacz film, który dostępny jest tutaj LIVE002: nietypowa inwestycja deweloperska

Zobacz: Poprzedni wpis | Następny wpis
Michał

Michał

Z nieruchomościami jestem związany praktycznie od zawsze 🙂 Bardzo lubię tworzyć nowe firmy oraz zmieniać krajobraz naszego pięknego kraju poprzez nadawanie nowego życia starym, zniszczonym budynkom. Miałem to szczęście, że nie pracowałem nigdy na etacie, całe moje życie zawodowe "pracowałem na swoim". Aktualnie jestem udziałowcem kilku spółek, które zajmują się nieruchomościami.

Powiązane wpisy

komentarze 2Moja opinia

Moja opinia

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.