Kim są ROZSĄDNI BRACIA? - ROZSĄDNI BRACIA - BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Kim są ROZSĄDNI BRACIA?

Rozsądni Bracia to Michał Kiereś, Robert Kiereś i Piotr Kiereś – na zdjęciu w kolejności od lewej.

Na dole tej strony znajdziesz kontakt mailowy do nas.

Inwestowanie w nieruchomości rozpoczęliśmy w 2001 roku od inwestycji deweloperskiej w budowę jednego bliźniaka. Pisząc „rozpoczęliśmy” mamy na myśli jedynie dwóch z nas: Roberta i Michała, bo Piotr był wtedy jeszcze w gimnazjum i miał w tym czasie zupełnie inne zainteresowania, które nie miały nic wspólnego z inwestowaniem w nieruchomości.

Przez kilka lat działaliśmy razem, a później nasze drogi zawodowe rozeszły się. Założyliśmy oddzielne firmy, które działały na jednym, wspólnym, lokalnym rynku.

W międzyczasie Piotr skończył edukację i otworzył swoją firmę, oczywiście także w branży deweloperskiej 😉

Tak więc w pewnym momencie istniały trzy firmy prowadzone przez nas działające na tym samym, stosunkowo niewielkim, rynku.

Przyznasz, że nie było to zbyt rozsądne? 😉

I tak to trwało aż do pewnego wydarzenia.

W 2011 roku Michał w związku z zaplanowanym, nieskomplikowanym zabiegiem udał się do szpitala. Zaplanowane były jedynie trzy dni hospitalizacji. Wyobraź sobie jak się poczuliśmy gdy Michał nie odzyskał przytomności po zabiegu i trafił na oddział intensywnej terapii. Z każdym kolejnym dniem było coraz gorzej: pojawiła się m.in. woda w płucach oraz sepsa. Lekarze twierdzili, że robią co mogą, ale to nic nie pomagało. W końcu wciąż nieprzytomny Michał, w stanie krytycznym został przetransportowany do Akademii Medycznej w Gdańsku. Istniało poważne ryzyko, że nie przeżyje tej „podróży”. Byliśmy szczęśliwi, że dojechał tam żywy. Dzięki wiedzy i ogromnemu doświadczeniu lekarzy pracujących w Akademii, po przeprowadzeniu skomplikowanej i ryzykownej operacji okazało się, że rokowania znacznie się poprawiły. Odetchnęliśmy wtedy z ulgą. Michał powoli zaczął odzyskiwać siły, choć cały czas był nieprzytomny.

Potrzeba było jeszcze około tygodnia, aby stan Michał stał się na tyle stabilny, żeby można było nawiązać z nim kontakt. Po prawie czterech tygodniach spędzonych w szpitalu, lekarze uznali, że jego stan jest na tyle dobry, że Michał może go opuścić. Kolejne tygodnie w domu to była rehabilitacja i dążenie do powrotu do aktywnego życia.

To wydarzenie skłoniło nas do głębokiej refleksji i przewartościowania priorytetów w życiu oraz w pracy.

Okazało się bowiem, że poza walką o życie Michała jego rodzina musiała także zmierzyć się z problemem braku regularnych dochodów. Brak możliwości podejmowania decyzji przez Michała powodował, że bardzo utrudnione stało się korzystanie ze środków finansowych, które były zamrożone w trwających inwestycjach w jego firmie.

Dostrzegliśmy wtedy konieczność zapewnienia sobie i naszym rodzinom regularnych, przewidywalnych i, przede wszystkim, niezależnych od osobiście wykonywanej pracy, dochodów.

Na przełomie roku 2011/2012 rozpoczęliśmy inwestowanie w mieszkania na wynajem. Pierwsze mieszkanie na wynajem Michał zakupił jeszcze w 2011 roku, a Robert i Piotr zrobili to rok później.

W 2013 roku Piotr postawił budynek wielorodzinny w całości z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem, a w kolejnych latach dołączyliśmy do niego my: Michał i Robert, ze swoimi budynkami inwestycyjnymi. Zachęceni sukcesem tych projektów odeszliśmy od kupowania pojedynczych mieszkań na wynajem i zaczęliśmy budować portfel nieruchomości oparty na całych budynkach wielorodzinnych. Oczywiście nie jest to żelazna zasada i czasami zdarzają się od niej wyjątki 😉

W grudniu 2014 roku założyliśmy firmę działającą pod marką Zielony Żółwik, która zajęła się zarządzaniem najmem mieszkań i zdjęła z nas konieczność osobistego zaangażowania w ten proces.

W 2015 roku założyliśmy wspólną firmę deweloperską, w ramach której połączyliśmy nasz kapitał, doświadczenie i grunty, które wcześniej każdy z nas pozyskał. Od tego czasu nasza firma deweloperska prężnie się rozwija realizując kolejne projekty mieszkaniowe budynków jedno i wielorodzinnych oraz budynki usługowe.

W styczniu 2017 roku uruchomiliśmy niniejszego bloga, na którym dzielimy się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości.

Powstanie bloga było realizacją naszego pomysłu na pokazanie, na bazie naszych przykładów, jak można inwestować w nieruchomości – zarówno te pozyskiwane z zamysłem posiadania dochodów pasywnych (wynajmy), jak i w prowadzenie inwestycji deweloperskich.

W listopadzie 2017 roku zrobiliśmy pierwsze szkolenie deweloperskie w odpowiedzi na zapytania czytelników naszego bloga. Miał to być jednorazowy projekt, ale wyszło z tego coś więcej. Po szkoleniu powstała grupa na facebook’u, gdzie dalej mogliśmy pomagać początkującym deweloperom. Okazało się, że w gronie Absolwentów jest spora grupa osób posiadających specjalistyczną wiedzę, którą także zaczęli dzielić się na tym forum. W ten sposób zaczęła budować się jedyna w swoim rodzaju społeczność osób inwestujących w deweloperkę wspierająca się nawzajem.

W grudniu 2018 roku odbył się pierwszy zorganizowany przez nas Zlot Deweloperów w Łodzi. Absolwenci, którzy wzięli w nim udział poznali przebieg pierwszych projektów deweloperskich swoich kolegów. W ramach tego Zlotu odbyła się także premiera strony internetowej projektu domu dostępnego SASANKA® oraz loga pod którym będziemy dalej rozwijać ten projekt wspólnie z naszymi Absolwentami.

Budowanie osiedli. domów jednorodzinnych złożonych z Sasanek to realizacja naszego celu, którym było stworzenie domu dostępnego dla przeciętnie zarabiającej rodziny mieszkającej w Polsce. Domu rodzinnego, wygodnego w którym każdy członek rodziny znajdzie przestrzeń dla siebie. Jak się okazało w praktyce właśnie takich domów poszukuje wielu klientów. Koncepcja okazała się na tyle uniwersalna, że jest realizowana w całej Polsce.

Więcej o inwestycjach powstających w ramach programu SASANKA dowiesz się na stronie tego programu:

 Aktualnie inwestujemy w nieruchomości tworząc spółki rentierskie, deweloperskie w tym także w modelu inwestowania grupowego. Inwestycja z nami jest możliwa zarówno w wariancie ze stałym procentem, jak również, przy większych zainwestowanych środkach – jako Wspólnik spółki deweloperskiej.

W marcu 2022 roku robimy pierwsze (i w założeniu jedyne) szkolenie z budowy budynków na wynajem w odpowiedzi na zapytania zarówno Czytelników bloga, jak i Absolwentów szkolenia deweloperskiego. Z doświadczenia wiemy, ze taki sposób budowy portfolio mieszkań na wynajem – poprzez budowę całych budynków przeznaczonych na wynajem – jest najbardziej efektywny i daje najbardziej optymalne wyniki. To szkolenie ma być odpowiedzią na coraz agresywniejsze wchodzenie na polski rynek firm i funduszy zagranicznych specjalizujących się w zakupie i wynajmowaniu całych, dużych pakietów mieszkań. Chcemy zaktywizować polski kapitał tak, abyśmy nie oddali znaczącej części rynku zagranicznych firmom czy funduszom emerytalnym. Czy ten cel uda się nam osiągnąć? Czy polscy przedsiębiorcy bedą zainteresowani budowaniem tego typu inwestycji i czy efekt skali będzie odpowiednio duży? Czy nasz wkład w rozwój tego rynku będzie znaczący? Cóż, zobaczymy.

To szkolenie na pewno nie jest dla wszystkich, nie jest także skierowane do tak szerokiego kręgu odbiorców jak nasze szkolenie deweloperskie. Odbiorcą tego szkolenia będą osoby świadome zalet, które dają przewidywalne i stabilne dochody pasywne. A my chcemy na nim pokazać jak my tworzymy swoje budynki z mieszkaniami na wynajem. Nie planujemy prowadzić go cyklicznie, ponieważ nie chcemy rozwijać się w stronę bycia nauczycielami – w założeniu ma to być jednorazowe wydarzenie.

Dużą frajdę przynoszą nam także wystąpienia publiczne w trakcie których możemy inspirować inne osoby do działania jednocześnie poznając wielu interesujących ludzi.

Wszystko co robimy zawodowo ograniczone jest jedynie pamięcią o tym, że to nie pieniądze są najważniejsze.

A minimum tego co musi nam dawać KAŻDA realizowana inwestycja to przede wszystkim dobra zabawa wynikająca z możliwości kreowania czegoś nowego.

Rozsądni Bracia, czyli Robert, Michał i Piotr

 

Chcesz do nas zadzwonić? Skorzystaj z tego numeru: +48 737 856 856