Kim są ROZSĄDNI BRACIA? – ROZSĄDNI BRACIA – BLOG o inwestowaniu w nieruchomości

Kim są ROZSĄDNI BRACIA?

Rozsądni Bracia to Robert Kiereś, Michał Kiereś i Piotr Kiereś – na zdjęciu w kolejności od lewej.

Na dole tej strony znajdziesz kontakt mailowy do nas.

Inwestowanie w nieruchomości rozpoczęliśmy w 2001 roku od inwestycji deweloperskiej w budowę jednego bliźniaka. Pisząc „rozpoczęliśmy” mamy na myśli jedynie dwóch z nas: Roberta i Michała, bo Piotr był wtedy jeszcze w gimnazjum i miał w tym czasie zupełnie inne zainteresowania, które nie miały nic wspólnego z inwestowaniem w nieruchomości.

Przez kilka lat działaliśmy razem, a później nasze drogi zawodowe rozeszły się. Założyliśmy oddzielne firmy, które działały na jednym, wspólnym, lokalnym rynku.

W międzyczasie Piotr skończył edukację i otworzył swoją firmę, oczywiście także w branży deweloperskiej 😉

Tak więc w pewnym momencie istniały trzy firmy prowadzone przez nas działające na tym samym, stosunkowo niewielkim, rynku.

Przyznasz, że nie było to zbyt rozsądne? 😉

I tak to trwało aż do pewnego wydarzenia.

W 2011 roku Michał w związku z zaplanowanym, nieskomplikowanym zabiegiem udał się do szpitala. Zaplanowane były jedynie trzy dni hospitalizacji. Wyobraź sobie jak się poczuliśmy gdy Michał nie odzyskał przytomności po zabiegu i trafił na oddział intensywnej terapii. Z każdym kolejnym dniem było coraz gorzej: pojawiła się m.in. woda w płucach oraz sepsa. Lekarze twierdzili, że robią co mogą, ale to nic nie pomagało. W końcu wciąż nieprzytomny Michał, w stanie krytycznym został przetransportowany do Akademii Medycznej w Gdańsku. Istniało poważne ryzyko, że nie przeżyje tej „podróży”. Byliśmy szczęśliwi, że dojechał tam żywy. Dzięki wiedzy i ogromnemu doświadczeniu lekarzy pracujących w Akademii, po przeprowadzeniu skomplikowanej i ryzykownej operacji okazało się, że rokowania znacznie się poprawiły. Odetchnęliśmy wtedy z ulgą. Michał powoli zaczął odzyskiwać siły, choć cały czas był nieprzytomny.

Potrzeba było jeszcze około tygodnia, aby stan Michał stał się na tyle stabilny, żeby można było nawiązać z nim kontakt. Po prawie czterech tygodniach spędzonych w szpitalu, lekarze uznali, że jego stan jest na tyle dobry, że Michał może go opuścić. Kolejne tygodnie w domu to była rehabilitacja i dążenie do powrotu do aktywnego życia.

To wydarzenie skłoniło nas do głębokiej refleksji i przewartościowania priorytetów w życiu oraz w pracy.

Okazało się bowiem, że poza walką o życie Michała jego rodzina musiała także zmierzyć się z problemem braku regularnych dochodów. Brak możliwości podejmowania decyzji przez Michała powodował, że bardzo utrudnione stało się korzystanie ze środków finansowych, które były zamrożone w trwających inwestycjach w jego firmie.

Dostrzegliśmy wtedy konieczność zapewnienia sobie i naszym rodzinom regularnych, przewidywalnych i, przede wszystkim, niezależnych od osobiście wykonywanej pracy, dochodów.

Na przełomie roku 2011/2012 rozpoczęliśmy inwestowanie w mieszkania na wynajem. Pierwsze mieszkanie na wynajem Michał zakupił jeszcze w 2011 roku, a Robert i Piotr zrobili to rok później.

W 2013 roku Piotr postawił budynek wielorodzinny w całości z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem, a w kolejnych latach dołączyliśmy do niego my: Michał i Robert, ze swoimi budynkami inwestycyjnymi. Zachęceni sukcesem tych projektów odeszliśmy od kupowania pojedynczych mieszkań na wynajem i zaczęliśmy budować portfel nieruchomości oparty na całych budynkach wielorodzinnych. Oczywiście nie jest to żelazna zasada i czasami zdarzają się od niej wyjątki 😉

W grudniu 2014 roku założyliśmy firmę działającą pod marką Zielony Żółwik, która zajęła się zarządzaniem najmem mieszkań i zdjęła z nas konieczność osobistego zaangażowania w ten proces.

W 2015 roku założyliśmy wspólną firmę deweloperską, w ramach której połączyliśmy nasz kapitał, doświadczenie i grunty, które wcześniej każdy z nas pozyskał. Od tego czasu nasza firma deweloperska prężnie się rozwija realizując kolejne projekty mieszkaniowe budynków jedno i wielorodzinnych oraz budynki usługowe.

W styczniu 2017 roku uruchomiliśmy niniejszego bloga, na którym dzielimy się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości.

W listopadzie 2017 roku zrobiliśmy pierwsze szkolenie deweloperskie w odpowiedzi na zapytania czytelników naszego bloga. Miał to być jednorazowy projekt, ale wyszło z tego coś więcej. Po szkoleniu powstała grupa na facebook’u, gdzie dalej mogliśmy pomagać początkującym deweloperom. Okazało się, że w gronie Absolwentów jest spora grupa osób posiadających specjalistyczną wiedzę, którą także zaczęli dzielić się na tym forum. W ten sposób zaczęła budować się jedyna w swoim rodzaju społeczność osób inwestujących w deweloperkę wspierająca się nawzajem.

W grudniu 2018 roku odbył się pierwszy zorganizowany przez nas Zlot Deweloperów w Łodzi. Absolwenci, którzy wzięli w nim udział poznali przebieg pierwszych projektów deweloperskich swoich kolegów. W ramach tego Zlotu odbyła się także premiera strony internetowej projektu domu dostępnego SASANKA® oraz loga pod którym będziemy dalej rozwijać ten projekt wspólnie z naszymi Absolwentami.

Aktualnie inwestujemy w nieruchomości tworząc spółki rentierskie, deweloperskie w tym także w modelu inwestowania grupowego.

Dużą frajdę przynoszą nam także wystąpienia publiczne w trakcie których możemy inspirować inne osoby do działania jednocześnie poznając wielu interesujących ludzi.

Wszystko co robimy zawodowo ograniczone jest jedynie pamięcią o tym, że to nie pieniądze są najważniejsze.

Mamy świadomość tego, że nie wszystkie granice istnieją po to, aby je przekraczać 😉

A minimum tego co musi nam dawać KAŻDA realizowana inwestycja to przede wszystkim dobra zabawa wynikająca z możliwości kreowania czegoś nowego.

Rozsądni Bracia, czyli Robert, Michał i Piotr

 

Chcesz do nas zadzwonić? Skorzystaj z tego numeru: +48 737 856 856